Dj Kanzyani – misel dneva
Moj oče je bil glasbenik, cel dan je skladal (zapoje refren). Igral je kitaro, ki se je slišala po celem stanovanju, tudi skozi zaprta vrata. Mamo sem spraševal, kdo so ti simpatični fantje, ki prihajajo k nam. Glasbeniki, je odgovorila. Aha kul, face, sem si mislil. Kaj pa tale? Ta je DJ. Aha, tudi faca. Oče ni hotel, da se ukvarjam z glasbo, čeprav je sam igral do konca življenja. Njegova kariera se je začela s Kameleoni, bili so res slaven bend, meni pa se je zdel njihov lajf zanimiv. Ko sva z Umekom vrtela v Ambasadi Gavioli, se je nekaterim zdelo dovolj že to, da imam možnost, da delam tam. Plačali so me slabo in ko sva odšla od tam, sva postala svetovni zvezdi.
Kako si pravzaprav začel?
Ko se je oče zaljubil v 16 letno Miss topless, nas je vrgel iz hiše in z mamo sva odšla živet na Markovec. Kot pravi moja mama, če se to ne bi zgodilo, morda nikoli ne bi bil to, kar sem.
Tvoj oče je bil rocker…
…mama pa back vokalistka. Oče je bil v bendu, ki je začel igrati glasbo, za mnoge čudno.
Tudi oni so bili čudni, dolgolasci. Tako kot sem jaz bil in še sem za mnoge čuden in delam čudno muziko, z mašinami. No, mogoče bo čez petdeset let drugače, tako kot se je spremenil odnos do Kameleonov, bodo čez petdeset let rekli, tale Kanzyani iz Kopra je bil pa faca. Bil sem izbran med sto najboljših DJ na svetu, Koprčan, na 75 mestu. In ko so očetu prijatelji, ki so se zbirali od najstniških let na kavici v Kopru, nekoč rekli, kaj je zdaj Danilo, tvoj sin bo postal bolj znan kot ti, ga je to šokiralo. Obenem pa ga je začel sin in ta glasba zanimat, šel je z mano na Ibizo, in tako sva pri mojih tridesetih letih postala prijatelja.
O glasbeniku:
Tine Kocjančič, znan v javnosti kot Valentino Kanzyani, je slovenski didžej in producent. Rodil se je 27. julija 1975 v Kopru. Njegov oče je bil Danilo Kocjančič. Valentinova kariera didžejanja obsega solidnih 12 let, svoj pečat pa je pustil po vsem svetu. Vrtel je že v Avstraliji, Aziji, na Japonskem, v Južni Ameriki, Kanadi in ZDA. Njegov stil mu daje svojevrstno prepoznavnost in tudi izzivov za prihodnost mu ne manjka.
Celoten intervju lahko preberete na spodnji povezavi: