Sloveniji napovedujejo šest olimpijskih medalj

Ameriški Gracenote napoveduje, da bodo tudi na olimpijskih igrah v Parizu Američani osvojili največ medalj, kar 112. Slovenija naj bi jih po njihovih napovedih osvojila šest.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Ameriška revija Sports Illustrated je medtem objavila seznam napovedi, Sloveniji je napovedala sedem medalj. Benjamin Savšek bo po njihovih predvidevanjih zlat v kanuju, Eva Terčelj bronasta v kajakaškem krosu, Andreja Leški srebrna v judu (do 63 kg), jadralec Toni Vodišek bronast v formuli kite, Janja Garnbret zlata v športnem plezanju, Kristjan Čeh pa srebrn v metu diska. Bronasto kolajno so napovedali tudi Tadeju Pogačarju na cestni dirki, a je kolesar iz Komende včeraj odpovedal nastop na olimpijadi.

Andreja Leški: “Ker je bil tenis drag šport, sta me starša prepričala, da je lopar pretežek zame”

Kitajska je na drugem mestu na lestvici napovedi. Osvojila naj bi 86 kolajn, med njimi 34 zlatih, 27 srebrnih in 25 bronastih. Na tretjem mestu je Velika Britanija (63), sledijo ji Francija (60), Avstralija (54) in Japonska (47).