Raje jih zadržite zase: 5 stvari, ki si jih snaha želi povedati tašči

Odnos med taščo in snaho je pogosto poln ljubezni, a tudi neizrečenih misli. Nekatere so morda povsem upravičene, a jih je pametno zadržati zase – za mir v družini.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Vaš sin ni popoln (le vi mislite, da je)

Mnoge tašče menijo, da so njihovi sinovi idealni možje in očetje. Snahe pa vedo, da za tem stojijo nepomita posoda, razmetane nogavice in trdovratne razvade.

Namesto da to poudarjate, raje subtilno spodbujajte spremembe.

Ni mi treba dajati nasvetov, za katere nisem prosila

Od kuhanja in vzgoje otrok do tega, kako ravnati z možem – nekatere tašče imajo vedno nasvete, tudi ko jih zanje nihče ne prosi. Izognite se konfliktu in z nasmehom odgovorite: “Hvala, bom razmislila.”

In delajte naprej po svoje.

tašča

Ni ti treba vedeti za vse, kar se dogaja v najinem zakonu

Čeprav je normalno, da se vaša tašča zanima za vaš zakon, obstajajo meje. Včasih si tašče zaželijo, da bi povprašale o stvareh, ki bi morale ostati med zakoncema.

Izognite se frustraciji ji vljudno, a odločno dajte vedeti, da so nekatere teme zasebne.

Vaši prijemi niso vedno najboljši (in časi so se spremenili)

Ne glede na to, kako izkušena je tašča, se svet spreminja – od vzgoje otrok do vodenja gospodinjstva. Stavki, kot je “Mi smo to tako reševali, vi bi morali tudi” lahko povzročijo frustracijo.

Da bi se izognila prepiru, lahko snaha reče: “Zanimivo, a danes se to dela malo drugače.”

tašča

Včasih potrebujem malo prostora zase

Ne glede na to, kako dober je odnos, vsak včasih potrebuje distanco. Nenehni klici, presenetljivi obiski in komentarji so lahko preveč.

Namesto da bi to rekla naglo in ostro, lahko snaha nežno postavi meje, na primer: “Zdaj je čas za našo družino, pogovorili se bomo kasneje.”

Najpomembneje je ohraniti ravnovesje med poštenostjo in diplomacijo – kajti kljub morebitnim trenutkom frustracije je dober odnos s taščo vredno negovati.

tašča