×
12 apr 2025 12, 13 apr.

Sobota, 12. 4. 2025 , ob 08:00 uri

Lokacija: Ankaran, Koper, Izola, Portorož , Ankaran

Odpri lokacijo v Google maps

11. Istrski maraton

Luka Koper 11. Istrski maraton bo potekal 12. in 13. aprila 2025, središče dogajanja pa bo pri Sv. Katarini v Ankaranu.  Udeleženci Udeleženci lahko izbirajo med štirimi disciplinami:

  • Maraton (42 km): Štart v nedeljo, 13. aprila, ob 8.00 iz Sv. Katarine v Ankaranu. Trasa vodi skozi Koper in Izolo do Strunjana, kjer se tekači obrnejo in po isti poti vrnejo nazaj do cilja v Ankaranu.
  • Polmaraton (21 km): Štart v nedeljo, 13. aprila, ob 9.00 iz Ankarana. Trasa pelje proti Kopru do izolske Rude, kjer tekači obrnejo in se po isti poti vrnejo v Ankaran.
  • Rekreativni tek (10 km): Štart v nedeljo, 13. aprila, ob 11.00 na Rudi v Izoli. Obmorska pot vodi proti Kopru in se zaključi pri Sv. Katarini v Ankaranu. Za udeležence bo organiziran brezplačen avtobusni prevoz med štartom in ciljem.
  • Nordijska hoja: Na voljo bosta tekmovalna (10 km) in netekmovalna različica. Prijave za nordijsko hojo se bodo odprle marca 2025.

Poleg glavnih tekov bodo v soboto, 12. aprila, potekali tudi Kapkovi otroški teki pri Sv. Katarini v Ankaranu, namenjeni različnim starostnim skupinam.

Prijave za teke so odprte od 1. decembra 2024, za nordijsko hojo pa bodo na voljo marca 2025. Število mest je omejeno: 300 za maraton, 1.500 za polmaraton, 1.500 za rekreativni tek in 200 za nordijsko hojo.

Istrski maraton je priložnost za promocijo zdravega življenjskega sloga in trajnostnih vrednot, saj tekače vodi skozi slikovite obmorske poti in mestna središča slovenske Istre.

Nazaj na vse dogodke
Informacije o dogodku
Kategorija
Šport in rekreacija Družinski dogodki
Prizorišče
Odprt prostor Več informacij
Koristna navodila

Število mest je omejeno: 300 za maraton, 1.500 za polmaraton, 1.500 za rekreativni tek in 200 za nordijsko hojo

Vstopnina
V predprodaji
40 - 80 EUR