V enem dnevu čez 260 prekoračitev hitrosti na območju koprske policijske uprave

Na območju Policijske uprave Koper je v sredo, 9. aprila med 6. in 18. uro potekal maraton nadzora hitrosti. V nadzoru so sodelovale policijske patrulje iz vseh policijskih enot, v nadzoru pa je bilo ugotovljenih 263 kršitev prekoračitev največje dovoljene hitrosti.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Največ prekoračitev hitrosti so policisti med nadzorom ugotovili na cestah znotraj naselij, in sicer 127, sledijo prekoračitve hitrosti na hitrih cestah in avtocestah, kjer so zabeležili 114 kršitev.

Vozniki so najbolj spoštovali predpisane hitrosti na glavnih in regionalnih cestah izven naseljenih krajev, kjer je bilo ugotovljenih 22 kršitev, so sporočili s koprske policijske uprave.

“Na PU Koper ugotavljamo problematiko neprilagojene hitrosti na avtocestnem odseku Kozina – Kastelec, kjer promet zaradi obnovitvenih in vzdrževalnih del poteka po dveh zoženih prometnih pasovih in je hitrost, zaradi varnosti delavcev ter prometnih razmer, omejena na 60 km/h. Na tem odseku dnevno obravnavamo več prometnih nesreč, ki se zgodijo zaradi naletnih trčenj, oplaženj in trčenj v obcestno infrastrukturo,” pravijo na koprski policijski upravi, kjer so zato na tem območju za 4 ure postavili premični merilnik hitrosti.

V tem času so beležili 102 prekoračitvi hitrosti, ki so bile v večini primerov vse prekoračene za več kot 30 km/h od dovoljene hitrosti. Najhuje sta prometne predpise kršila osebni avtomobil, ki je peljal s hitrostjo 131 km/h, in tovorno vozilo s polpriklopnikom, ki je peljalo s hitrostjo 88 km/h.

Nadzor hitrosti bodo nadaljevali

Z meritvami hitrosti na tem odseku bodo nadaljevali tudi v prihodnje, še sporočajo. Dan prej so denimo vozniku pri Divači izmerili čez 200 km/h.

Pri Divači izmerili hitrost vožnje 208 km/h