Kot poročajo na Neurje.si, ta teden nas čaka precej spremenljivo vreme. Že v ponedeljek in v noči na torek lahko pričakujemo intenzivne padavine – torej kar klasična razporeditev za tovrstne razmere. Sreda pa naj bi bila najbolj umirjen dan v tednu, s stabilnejšim in verjetno suhim vremenom.
A s tem vremenskih preobratov še ni konec. Proti četrtku in petku se bo nad severnim Sredozemljem oblikoval sekundarni ciklon, ki bo k nam prinesel novo vremensko motnjo. Ta bo posebej vplivala na zahodno Slovenijo, kjer lahko znova pričakujemo obilnejše padavine.
Če imate v načrtu kakšne zunanje aktivnosti, bi bila sreda najboljša izbira. Ostale dni pa ne pozabite na dežnik!
Danes bo večinoma oblačno, tudi v severovzhodni Sloveniji se bo čez dan pooblačilo. Dopoldne lahko pričakujemo občasne rahle padavine predvsem na jugu in zahodu države, proti popoldnevu pa bo dež zajel tudi osrednje kraje. Na severu in vzhodu bo večinoma suho. V teh predelih, predvsem na Štajerskem, Koroškem in v Prekmurju, bo pihal jugozahodni veter. Temperature čez dan se bodo gibale med 13 in 18 °C, na vzhodu pa se lahko ogreje vse do 21 °C.
Zvečer bo ob morju zapihal jugo, ponoči pa se bodo padavine okrepile in razširile po vsej državi. Jutro bo razmeroma milo – najnižje temperature bodo med 9 in 14 °C, ob morju do 16 °C.
Jutri nas čaka oblačen in deževen dan, s poudarkom na več padavinah v hribovitih zahodnih krajih. Možna bo tudi kakšna nevihta. Popoldne bo dež v večjem delu Slovenije počasi ponehal, le na zahodu in severu lahko še vztrajajo posamezne plohe. Zvečer se bo začelo jasniti. Vmes bo pihal okrepljen južni veter, ob obali pa zmeren jugo. Temperature se bodo povzpele do 13–19 °C.
Ali nas čaka večja težava z vremenom?
Do sobote se obeta precej padavin – od okoli 20 mm na severovzhodu pa tja do kar 250 mm v hribovitih delih zahodne Slovenije. Takšne številke običajno že sprožijo opozorila, saj lahko povzročijo lokalne poplave in druge vremenske nevšečnosti.
V zadnjih dveh tednih je bilo precej suho, zato so tla nekoliko presahnila in bodo lažje vpila večjo količino vode. To pomeni, da nas tokrat verjetno ne bodo doletele večje težave – vsaj ne povsod, poročajo na Neurje.si.
Seveda pa velja biti previden – predvsem tam, kjer so tla bolj nasičena ali na območjih, ki so občutljivejša na hitro naraščanje vodotokov. Spremljajte opozorila in vremenske napovedi – situacija se lahko hitro spremeni.