Posnetka so posredovali Alenu Soldu, rednemu profesorju na Oddelku za morske študije Univerze v Splitu, da bi pomagal ugotoviti, za katero vrsto gre.
Gre za kratkoplavutega morskega psa
Strokovnjak sicer ni mogel podati zanesljivega odgovora, saj je posnetek slabe kakovosti.
“Če pa upoštevamo območje gibanja (na površini) in kratko repno plavut, gre verjetno za kratkoplavutega morskega psa mako (angleško mako), lat. Isurus oxyrinchus,” je dejal.
Kot je povedal Soldo, so na morskem psu opazne poškodbe, ki naj bi jih povzročile ribiške mreže. Kljub temu morski pes relativno dobro plava, čeprav je po njegovih besedah zaskrbljujoče, da so ga tako dolgo snemali ob ladji, saj to ni ravno običajno, zato obstaja sum, da so poškodbe resnejše narave.
Ta vrsta je siccer v Republiki Hrvaški strogo zaščitena! Prepovedano jo je loviti ali vznemirjati, še piše Slobodna Dalmacija.