Pes ugriznil mladoletnika v Piranu, lastnica žalila očeta poškodovanega

V Piranu je manjši pes ugriznil 17-letnika, lastnica pa je ob prihodu policije namesto opravičila žalila njegovega očeta.

Deli novico s tvojimi prijatelji

V ponedeljek okoli 19. ure je v Piranu prišlo do neprijetnega incidenta, v katerem je manjši pes ugriznil 17-letnega domačina v nogo. Po dogodku je na kraj pristopila lastnica psa, državljanka Švedske, ki pa se namesto opravičila ni zadržala pri besedah – očeta poškodovanega mladostnika je začela žaliti, potem ko je ta poklical policijo.

Policisti so zoper lastnico psa ukrepali in ji izdali plačilni nalog zaradi kršitve zakona o javnem redu in miru ter zakona o zaščiti živali (ZZZiv). O primeru je bila obveščena tudi dežurna inšpektorica Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (VURS), ki bo preverila okoliščine glede ravnanja z živaljo.