Ta teden so koprski policisti obvestili o incidentu v Luki Koper, kjer so v enem izmed zabojnikov zasegli avtomobil znamke Bentley. Po njihovih navedbah je pošiljka prispela iz Združenih arabskih emiratov, a se je izkazalo, da je bil avtomobil prijavljen kot ukraden na Danskem. Zaradi tega so policisti vozilo zasegli.
Ukradeni luksuzni Bentley odkrili v koprskem pristanišču (FOTO)
Za Slovenske novice se je danes oglasila tudi lastnica, Lara Koprivnikar, ki je predstavila drugačno plat zgodbe. 25-letna Lara zavrača navedbe o kraji. Kot je povedala za Slovenske novice, »do danes ni prejela nobenega uradnega dokumenta ali pojasnila, ki bi potrjevalo takšno trditev.«
Avtomobil je v Slovenijo prišel zaradi njenega dela na področju marketinga in snemanja promocijskih vsebin po Evropi. Vozilo je prejela kot darilo od partnerja, za uvoz pa je bil uporabljen ATA karnet, ki omogoča začasen vstop avtomobila v EU brez carine za največ šest mesecev.
Kot trdi Lara, avtomobil nikoli ni bil v Evropski uniji – narejen je za arabski trg.





