Tri dni po tragični nesreči v glavnem mestu Bosne in Hercegovine se državljani še vedno zbirajo na ulicah, da bi izrazili nezadovoljstvo nad delovanjem oblasti, pomanjkanjem odgovornosti in slabim sistemom, ki je že zahteval več življenj.
Več tisoč ljudi zahtevalo odgovornost na protestu v Sarajevu (FOTO/VIDEO)
Danes so se meščani Sarajeva zbrali tudi pred sodiščem, kjer so zahtevali izpustitev voznika tramvaja, ki je 12. februarja upravljal vozilo, ki je izskočilo s tirov in usmrtilo mladega moškega. Voznik je bil aretiran dan po nesreči, danes pa so ga po odločitvi Kantonalnega sodišča v Sarajevu izpustili. Sodniki niso odredili enomesečnega pripora za Adnana Kasapovića, ki trdi, da ni kriv in da je do nesreče prišlo zaradi tehničnih težav.
Spomnimo, tramvaj, ki je bil vpleten v nesrečo, je bil zelo star, kar dodatno sproža vprašanja o vzdrževanju in varnosti mestnega prometa.
Premier Kantona Sarajevo odstopil
Premier Kantona Sarajevo Nihad Uk je sporočil, da odstopa, pri čemer je izpostavil, da je glas mladih pomembnejši od funkcije, ki jo opravlja.
V nagovoru, v katerem se je ozrl na začetek svojega mandata, je premier spomnil, da je takrat poudarek namenil mladim in njihovi prihodnosti, ne preteklosti. Poudaril je, da so prav mladi zdaj stopili na ulice, dvignili svoj glas in jasno sporočili, kaj od oblasti pričakujejo.







