Med prvo svetovno vojno se je na Porečanki zgodila že druga velika nesreča. Vojaški transporti, ki so oskrbovali obalne postojanke ob istrski obali, so bili vsakodnevni gostje na progi.
Tako se je 22. junija 1917 zgodilo, da je med Tribanom in Grožnjanom iztiril tovorni oskrbovalni vlak. Iztirili sta obe lokomotivi, ki sta ga vlekli, in se prevrnili na bok. Za njima je iztirila še velika večina vagonov, ki so se nagrmadili en na drugega. Življenje sta izgubili obe strojevodji, Gianolla in Žagar. Vzroka nesreče niso nikoli ugotovili, saj je vojna cenzura stvari v povezavi z iztirjenjem prikrivala kot vojaško tajnost. Šušljalo se je, da so ruski ujetniki, ki so progo vzdrževali, pripravili sabotažo.
Popustili naj bi vijake, ki so držali tirnice. Razrahljana proga pa naj bi nato pod težo lokomotiv popustila in iztirila vlak. Zadnja velika nesreča se je na Porečanki zgodila 12. decembra 1934, ko je blizu Kostanjevice plaz zajel in po pobočju odnesel lokomotivo U-7 in potniške vagone, a žrtev na srečo ni bilo. Je pa temu dogodku sledila še velika tragedija, ko so fašisti z vlaka streljali na otroke, ki so se igrali ob železnici.
Zakaj in kaj se je zgodilo, pa lahko preberete v naši šesti izdaji časopisa.