Bržan: “Stanje je bilo zares zelo kritično”

O včerajšnji poplavi, ki je najbolj prizadela koprsko občino, se je danes izrazil tamkajšnji župan, Aleš Bržan, ki se je ob tem zahvalili tudi vsem, ki so pomagali.

Deli novico s tvojimi prijatelji

“Včerajšnje neurje s hudim nalivom je v naši občini znova povzročilo izredne razmere in znatno gmotno škodo, ki pa so jo z bliskovito akcijo uspele omejiti naše požrtvovalne intervencijske ekipe. Zelo pomembno delo v spopadu s srdom narave ste opravili tudi same občanke in občani, saj ste se številni že sredi neurja odpravili na pomoč svojim sokrajanom v stiski,” je danes zapisal koprski župan, Aleš Bržan. 

Stanje je bilo po njegovih besedah zares zelo kritično, saj so poplave prizadele skoraj polovico območja koprske občine in le malo je manjkalo, pa bi se pod vodo znašlo tudi celotno območje Vanganelske ceste v Šalari in Ulice 15. maja.

Padavine: Največ nevšečnosti v Kopru (FOTO, VIDEO)

Ob tem se je župan zahvalil vsem 120 poklicnim in prostovoljnim gasilkam in gasilcem slovenske Istre, ki so včeraj opravili kar 241 različnih intervencij. Zelo pomembno delo je opravila regijska enota Civilne zaščite, ki je pomagala pri prečrpavanju meteornih voda iz Vanganelske ceste v Šalari. Za izjemno učinkovito posredovanje in odstranjevanje zemeljskih plazov pa se je zahvalil delavcem podjetij CPK, d. d. in Marjetica Koper ter Občini Izola, od katere so si izposodili baraže za zaščito pred poplavljanjem Ulice 15. maja.

“Ker se z izrednimi vremenskimi dogodki v Kopru soočamo redno, je zelo pomembno, da smo v zadnjih letih prioriteto namenili projektom za izboljšanje naše poplavne varnosti. Tako pravkar poteka gradnja večjega zadrževalnika vode Semedelska bonifika, v sodelovanju z Direkcijo Republike Slovenije za vode (DRSV) pa bomo do konca junija 2026 uredili tudi 3,5 km dolg del struge Badaševice, ki je po oceni intervencijskih ekip včeraj dosegla najvišji vodostaj doslej. V okviru tega projekta bomo z zvišanjem nasipov in sonaravno ureditvijo struge Badaševice na odseku od Pradisjola do izliva v morje ter z gradnjo suhega zadrževalnika Pradisjol zmanjšal poplavno ogroženost območja Šalare in dela Semedele,” je še dodal.