Čančar svetla točka slovenskega poraza

Slovenska košarkarska reprezentanca je z 87:90 izgubila tekmo s Poljsko, s katero so se na Evropskem prvenstvu borili za polfinale. Za branitelje naslova evropskih prvakov je bila usodna predvsem druga četrtina, slabega prvega polčasa pa niso uspeli ublažiti niti z zelo dobro tretjo četrtino. Na slovenski strani se je tokrat najbolj izkazal Vlatko Čančar, ki je dosegel 21 točk, temu je dodal štiri skoke in prav toliko asistenc.

Deli novico s tvojimi prijatelji

“Mislim, da nezbranost in pomanjkanje energije,” je koprski košarkar po tekmi odgovoril na vprašanje, kaj je botrovalo slabi igri proti Poljski. Čančar je ob tem dodal, da je vseeno lahko samo ponosen na fante. “Na žalost ni šlo po naših pričakovanjih, a to je šport. Lahko rečemo, da smo dali vse od sebe,” je dejal.

“Preveč napak je bilo v obrambi, pustili smo Poljakom, da zadevajo,” pa je tekmo komentiral slovenski selektor Aleksander Sekulič. Jaka Blažič je dodal, da si je Poljska danes zmago zaslužila. “Od prve do zadnje minute so odigrali skoncentirano,” je povedal Blejec, ki je priznal, da gre za velik šok, saj so si slovenski košarkarji želeli ubraniti naslov evropskih prvakov.