Ljubljanski grad že nekaj let zapored v osrednjih poletnih mesecih v Stanovski dvorani in Palaciju gosti fotografske razstave. Letošnja ponuja priložnost, da se obiskovalci seznanijo ne samo z osrednjo turistično točko slovenskega glavnega mesta, ampak tudi z drugimi lepotami Slovenije, kot je na primer fotografija zasneženega Blejskega jezera s sončnim vzhodom v daljavi.
Kustos razstave, mednarodno uveljavljeni fotograf Arne Hodalič je ob tem navedel, da je fotografiranje pokrajine za fotografa ena najtežjih nalog. Zanj je potrebnega veliko, pravzaprav ogromno časa, saj so pokrajinske fotografije odvisne predvsem od svetlobe, vremenskih razmer v trenutku fotografiranja, letnega časa, pa tudi od kraja, s katerega je fotografija posneta, in še marsičesa, kar se včasih zgodi, včasih pa tudi ne. Ivančič je po navedbah Hodaliča prav mojster tega, da je ob pravem času na pravem kraju.
“Da se zloži toliko neznank, kot jih potrebujemo za izvrstno pokrajinsko fotografijo, mora fotograf imeti veliko sreče, obenem pa neskončno veliko potrpežljivosti, predanosti, nadarjenosti, znanja in navsezadnje tudi časa ter energije, ki ju je pripravljen vložiti včasih v eno samo fotografijo. Vse te elemente vsebujejo Ivančičeve fotografije, ki niso samo statistični rezultat naštetih dejavnikov, pač pa se v njih začuti predvsem tista prava in čista ljubezen do fotografije in fotografiranja. Torej to, kar je za pokrajinsko fotografijo češnja na ogromni torti, narejeni iz dela in truda,” je še zapisal kustos.
Pokrajinske fotografije Ivančiča se pojavljajo v številnih katalogih, plakatih in drugih promocijskih publikacijah. Za svoje fotografije je prejel že več mednarodnih nagrad.
Razstava na Ljubljanskem gradu je nastala v sodelovanju z National Geographic Slovenije.