Hišna preiskava pri Alešu Hojsu zaradi kavaškega klana?

“Ura je 6.06 … Policija na mojem domu … Hišna preiskava … Volitve so blizu,” je danes zjutraj sporočil nekdanji notranji minister in član stranke SDS Aleš Hojs.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Podpredsednik SDS in nekdanji minister za notranje zadeve Aleš Hojs je danes zjutraj na družbenem omrežju X sporočil, da na njegovem domu poteka hišna preiskava.

Po informacijah STA preiskave izvaja posebni oddelek Specializiranega državnega tožilstva za preiskovanje in pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastili. Tam so za STA potrdili, da danes “izvajajo hišne preiskave v zadevi, o kateri zaradi varstva osebnih podatkov in tajnosti postopka po zakonu o tajnih podatkih ne moremo dajati konkretnih informacij”.

Sodelovanje s Kavaškim klanom?

Po poročanju medijev je Aleš Hojs pred svojim domom pojasnjeval, da ne ve, kaj iščejo preiskovalci in na podlagi česa je proti njemu izdana odredba. Med drugim je dejal, kot poročajo mediji, »Ne vem, na podlagi česa. Imajo odredbo.« Na vprašanje, česa ga obtožujejo, je dejal:

»Da sem od neznanega storilca dobil informacijo, kdaj bo leta 2021 hišna preiskava za kavaški klan in sem to leta 2021 kavaškemu klanu sporočil. – A ste jim? – Vprašanje je res neumno,« je še odgovoril, poroča 24ur.com.

aleš hojs

Na družbenem omrežju X se je oglasil tudi prvak SDS Janez Janša.

Janša nagovoril tudi svetovno javnost

Kasneje je Janša objavil še sporočilo v angleščini.

»Nekaj mesecev pred parlamentarnimi volitvami v Sloveniji je policija opravila hišno preiskavo pri podpredsedniku SDS Alešu Hojsu. V SDS dogodek označujejo kot politično motiviran, saj stranka po anketah močno vodi, vlada Roberta Goloba pa se sooča s slabimi kazalci, očitki o korupciji in klientelizmu. V zunanji politiki se odkrito spogleduje z Iranom in zagovarja Hamas. Bilo je le vprašanje časa, kdaj bo začela posnemati njihove metode,” je zapisal.