Gostje kampa so za portal povedali, da so jim informacijo o zaprtju kampa posredovali inšpektorji, ki so včeraj obiskali kamp in izdali inšpekcijsko odločbo. Nekateri gostje so v kamp, ki ima skupno 86 namestitvenih enot, od tega 20 bungalovov, štiri glamping šotore in 64 mest za kampiranje, šele prispeli, njihov dopust pa je po odločitvi inšpektorjev že pokvarjen.
“Kako bomo sredi sezone našli novo namestitev?”
“Nezadovoljni smo s takim preobratom, ker so nam sredi sezone nenadoma odpovedali nastanitvene kapacitete. Mnogi smo prišli iz daljnih delov Evrope in za potovanje sem že porabili nekaj denarja,” je eden od gostov povedal za portal index.hr.
Gostje kampa so še povedali, da v Mlaski dopustujejo že leta in vse do zdaj nikoli niso imeli težav. Čeprav se ne želijo vmešavati v zadeve inšpektorata, menijo, da ni prav, kar se jim je zgodilo. “Ljudi bodo dobesedno vrgli na cesto. Kako bomo zdaj sredi sezone našli novo namestitev?” se sprašuje eden od gostov kampa.
Informacijo so delili tudi na profilu spletne strani avtokampi.si, kjer so se oglasili tudi Slovenci, ki tam dopustujejo. Tako kot drugi gostje so nezadovoljni z odločitvijo inšpektorata, jezni pa so predvsem na lastnika kampa, ki jim ni posredoval nobenih informacij.
Inšpektorat izdal odločbo o prepovedi delovanja kampa
Državni inšpektorat je za portal Index potrdil, da so 11. julija izdali ustno odločbo o prepovedi delovanja kampa, ker ni imel potrebne dokumentacije za zakonito opravljanje storitev.
Po njihovih besedah je turistična inšpekcija ugotovila, da kamp Mlaska v Sućuraju ni imel odločbe o izpolnjevanju minimalnih zahtev in kategorizaciji, kljub temu pa je opravljal nastanitvene storitve in se oglaševal.
Zato je inšpekcija na podlagi Zakona o prepovedi in preprečevanju neregistriranih dejavnosti prepovedala nadaljnje delo in oglaševanje. Prepoved traja najmanj 30 dni, dokler se ne odpravijo vse nepravilnosti.
Kamp je ignoriral odločbo
Na inšpektoratu so še pojasnili, da je kamp štirikrat ignoriral odločbo in kljub prepovedi še naprej sprejemal nove goste, oglaševanje pa je le delno prenehal.
»Izvršitelj ni izvedel potrebnih ukrepov za sprostitev območja kampa, obveznosti do gostov pa so njegova, ne naša odgovornost,« so dejali na inšpektoratu.
»Kamp bi moral goste obvestiti o dogajanju in jim najti drugo nastanitev oziroma povrniti škodo.«
Na inšpektoratu so še pojasnili, da bodo kamp fizično zaprli z zapečatenjem objekta, lastniki pa so dolžni pred tem iz njega odstraniti vse osebe in stvari.
“Kamp je bil umazan, zanemarjen in higiensko oporočen”
Poleg turistične inšpekcije je nadzor opravljala tudi sanitarna inšpekcija. Ugotovili so, da monitoring oskrbe z vodo na svinec in legionelo, kot ga predpisuje zakonodaja, ni bil izveden, celotno območje pa je bilo “umazano, nevzdrževano in higiensko oporečno”.
Za to so izrekli globe, ki so jih izdali tudi zaradi pomanjkanja sistema HACCP in dokumentacije o sledljivosti. Poleg tega so na delovnem mestu našli zaposlenega, ki ni opravil predpisanega zdravstvenega pregleda in tečaja zdravstvene vzgoje, zaradi česar so mu prepovedali delo.
V kampu brez komentarja
Novinarji portala index.hr so poskušali stopiti v stik z lastnico kampa. Na klic se je oglasila ženska, ki se ni želela predstaviti. Dejala je, da rešitve ni in da “noče ničesar komentirati, ker še ni nič dokončno dogovorjeno”.