Župan Mestne občine Koper Aleš Bržan je imenoval štiri podžupane. Mateja Hrvatin Kozlovič je zadolžena za področje turizma in gospodarskega razvoja Mestne občine Koper, Jasna Softić je zadolžena za koordinacijo z različnimi društvi in svetovanja glede sodelovanja z občino ter prijavami na razpise za nemoteno delovanje, poleg tega nadomešča župana v njegovi odsotnosti. Janez Starman je zadolžen za naloge, povezane s pravnimi zadevami občine, reševanje sporov ter ureditev odprtih razmerij z Občino Ankaran, podžupan italijanske narodne skupnosti pa je v Kopru Mario Steffè.
Vodja kabineta koprskega župana je ostala Nina Trampuš, v kabinet sodi tudi področje odnosov z javnostmi, saj na koprski občini notranje organizacijske enote PR službe nimajo. Področje odnosov z javnostmi skupno pokrivajo štirje sodelavci, poleg tega je ena sodelavka zadolžena za stike z občani.
Aleš Bržan ima tudi dva svetovalca, ki ju je imenoval že v preteklem mandatu in katerih zaposlitev je vezana na županov osebno zaupanje. To sta svetovalec za digitalno preobrazbo Andrej Erzetič in svetovalka za kulturo Vesna Pajić.
Župan Občine Ankaran, Gregor Strmčnik, ni imenoval svetovalcev. Vodja kabineta župana Občine Ankaran in PR službe ostaja mag. Anita Cek, ki vodi kabinet od leta 2020. V PR službi ankaranske občine sta trenutno dve zaposleni.
Statut Občine Ankaran predvideva največ dve podžupanski funkciji, pri čemer mora vsaj eno zasesti predstavnik italijanske narodne skupnosti. Na podlagi tega je župan imenoval dve podžupanji, in sicer Barbaro Švagelj in mag. Martino Angelini. Švagljeva opravlja funkcijo podžupanje poklicno. V mandatu 2022–2026 je bila imenovana kot podžupanja s pooblastilom za vodenje Krajinskega parka Debeli rtič ter za medobčinsko in regionalno sodelovanje, je tudi predsednica Komisije za vloge in pritožbe in nadomešča župana v času odsotnosti. Angelinijeva je bila v tem mandatu imenovana kot podžupanja s pooblastilom za urejanje vprašanj in zastopanje interesov italijanske narodne skupnosti ter za mednarodno sodelovanje. Funkcijo opravlja nepoklicno ob službi na finančnem uradu.
Andrej Korenika, novi župan Občine Piran, je Manuelo Rojec, ki je bila podžupanja že minuli mandat, imenoval za poklicno podžupanjo in Barbaro Imenšek za nepoklicno podžupanjo, za podžupana italijanske narodne skupnosti pa je na predlog treh občinskih svetnikov imenoval Christiana Polettija.
Primarni področji delovanja Barbare Imenšek bosta razvoj in pospeševanje podjetništva ter prireditev v občini Piran. Poleg tega bo zadolžena za nadaljevanje aktivnosti za izvedbo Občinskega prostorskega načrta (OPN). Župan ji je ob tem zaupal še nalogo usklajevanja govorilnih ur kabineta župana z občani ter druge naloge, ki se bodo pojavile. Rojčeva bo sodelovala pri pripravi poračuna za letošnje leto, zadolžena je tudi za šolstvo, kulturo, stanovanjsko problematiko in nepremičnine v lasti piranske občine.
Vodja županovega kabineta v Piranu je Roman Bažec. V Službi za odnose z javnostmi sta zaposleni dve osebi, občina Piran pa bo po sprejemu proračuna za leto 2023 razpisala še delovno mesto vodje PR službe. Korenika je za višjega svetovalca, ki je zadolžen za krajevne skupnosti, turizem in razvoj obrtne cone Dragonja, imenoval Mitja Troho.
Novi župan Občine Izola Milan Bogatič je prav tako imenoval dve podžupanji, ki pa bosta funkcijo opravljali nepoklicno, Natašo Čerin ter Agnese Babič, predstavnico italijanske samoupravne narodne skupnosti Izola. Župan jima izda pooblastila za posamezna področja po potrebi.
Vodja Kabineta župana Občine Izola je Eva Krajnc. Področje odnosov z javnostjo je organizirano znotraj Službe za pravne in kadrovske zadeve, ki jo vodi Karmen Pavlič. Na področju odnosov z javnostjo na izolski občini delujeta mag. Martina Miklavčič Šumanski in Barbara Klinkon Škrbina ter v skladu s smernicami vodstva tudi vodja Kabineta župana. Bogatič meni, da so vodje posameznih uradov in služb znotraj občinske uprave strokovno dovolj podkovani na svojih področij, zato trenutno potrebe po pogodbenih svetovalcih ne vidi.