Izolski sabljači osvojili štiri naslove

Sabljaški klub Izola dobil štiri državne prvake. Izolski sabljači so lahko zadovoljni s prikazanimi predstavami.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Izolski sabljači so pretekli vikend v Kamniku, mestu sedeža Sabljaške zveze Slovenije je potekalo Državno prvenstvo 2024. Člani SK Izola so se zelo uspešno predstavili ter osvojili zavidno število medalj; štiri državne prvake, trije podprvaki in en bron. V kategoriji do deset let (U10) sta pristala v finalu Aleks Stadina in Ian Nurtdinov; slednji je osvojil zlato in postal prvak med najmlajšimi. V isti kategoriji sta se uspešno predstavila Semih Saliji in Marin Arnuš.

V Kategoriji deklic do dvanajst let (U12) je Loti Krajlah v finalu zmagala z rezultatom 10:1 ter se je pridružila kategoriji prvakov. V številni konkurenci dečkov do štirinajst let (U14) so izolo predstavljali Gabriel Širca, ki je pristal na petem mestu, Fabian Knežević, ki je osvojil bron ter Alexander Hajdin, ki je zlahka premagal vso konkurenco in osvojil naslov državnega prvaka. Poleg Krajlahove sta tudi velike razlike v rezultatih delala Hajdin in Knežević – kvalifikacije po 5:0 ter nekatere eliminacije tudi po 15:0 ali 15:1 kar jasno pove o visoko kakovostnem standardu sabljačev.

Izolski sabljači več kot uspešni

Izolski sabljači: Lahko bi bilo še boljše

Žal je favoritinja Tjani Tršar, članica SD Koper zaradi nepričakovane spremembe urnika spustila svojo kategorijo deklic U14 ter s tem je bila nedvomno naša ekipa prikrajšana za eno kolajno. Med seniorkami sta nastopili Lia Calcina in Sarah Božič, lanska trojna prvakinja. Obe dekleti sta se uspeli prebiti do še enega v nizu izolskega finala v katerem je krono potrdila Sarah Božič. Uspešno so se predstavili tudi člani SK Izola Lan Golob, Luka Mlakar in Vasja Bubulj.