Toni Vodišek je imel novembra zahtevno operacijo kolena, ob podelitvi pa je povedal, da je bila operacija res težka, a je bil v rokah dobre zdravniške ekipe in zato dokaj hitro okreval.
“Zdaj lahko že skačem in delam poskoke in menim, da bom lahko ob koncu prve polovice leta že na vodi ter bom lahko jadral. Na evropskem prvenstvu maja žal še ne bom mogel nastopiti, bom pa zagotovo pripravljen na svetovno prvenstvo ob koncu leta,” je napovedal Vodišek.
Jadralna zveza Slovenije je podelila še 17 drugih priznanj v različnih kategorijah. Najboljša mladinska posadka sta postala Martin Fras in Mija Škerlavaj, mladinska svetovna prvaka v razredu 470 U21 ter bronasta na mladinskem evropskem prvenstvu 470 U21. Najboljša jadralka med mladinkami je Alenka Valenčič, ki je osvojila 10. mesto na evropskem prvenstvu za ILCA 6 U21, najboljši jadralec med mladinci pa Luka Zabukovec, evropski podprvak na mladinskem evropskem prvenstvu ILCA U21.
Priznanja za najboljšo jadralko razreda optimist je prejela Lina Sorta, najboljši jadralec v razredu optimist je postal Val Grbec, priznanja za vrhunske dosežke pa so prejeli Val Eržen, Ana Planinšič in Teo Gerželj, Rok Kovačič in Lara Božič, Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič ter Lina Eržen, Lin Pletikos in Žan Luka Zelko.
Priznanje Sekcije za velike jadrnice sta prejela Vladimir Borštnar in Bojan Gale za zmago v kategoriji Class C na evropskem prvenstvu ORC za dvočlanske posadke na velikih jadrnicah.
Jadralna zveza je za pomemben doprinos k razvoju jadranja v Sloveniji nagradila tudi štiri jadralne klube. Priznanje klubom je šlo v roke Jadralnemu klubu Ljubljana za 75 let soustvarjanja in razvoja slovenskega jadranja in 50. izvedbo regate Šavrinka ter Jadralnemu klubu Burja za 70 let soustvarjanja in razvoja slovenskega jadranja in vrhunske rezultate. Športno kulturno društvo Wada je prejelo priznanje za dolgoletno odličnost izvedbe Tradicionalnega novoletnega srečanja ljubiteljev morja in jadranja. Priznanje za 45 let delovanja in pomemben doprinos pri razvoju in promociji jadranja v osrednji Sloveniji ter razreda fireball je prejel Jadralni klub Živaana, ki je konec lanskega leta zaključil z delovanjem.
Jadralna zveza tradicionalno podeli tudi nagrado za življenjsko delo, imenovano Veliko jadro za življenjsko delo v jadranju 2024, ki je šlo v roke starosti slovenskega jadranja, Stanislavu Žbogarju – Slavku. Slavko Žbogar je zaznamoval slovensko jadranje kot tekmovalec, trener, klubski vodja in predsednik Jadralne zveze Slovenije, pri čemer je vodil slovensko reprezentanco na več evropskih in svetovnih prvenstvih ter sodeloval pri razvoju številnih vrhunskih jadralcev, vključno s sinom Vasilijem Žbogarjem, dobitnikom treh olimpijskih kolajn. Slavko Žbogar še vedno aktivno prispeva k razvoju jadranja, tako na tekmovalni kot turistični ravni.
Nagrajencem je čestital predsednik Jadralne zveze Slovenije Samo Lozej ter poudaril tudi pomen sponzorjev, brez katerih teh velikih jadralnih dosežkov bržkone ne bi bilo. Čestitkam se je pridružila Nevenka Kržan, predsednica uprave Luke Koper, generalnega sponzorja Jadralne zveze Slovenije in slovenskih jadralnih reprezentanc.
“Prihaja do zamenjave generacije, za odličnimi tekmovalci prihajajo mladi. To je zaveza za našo zvezo, da nadaljujejo z delom tudi v tem olimpijskem ciklusu z vrhom v Los Angelesu. Brez financ ne gre, a take podpore, kot jo imamo zdaj v pristojnem ministrstvu za šport, še nikoli nismo imeli,” je ob zahvali sponzorjem povedal predsednik JZS.