Z uporabo vzorcev voznikovega vedenja pri prehitri vožnji, vzorcev poti in stranskih premikov znotraj prometnih pasov lahko tehnologija pošlje informacije lokalnim policistom za nadaljnje ukrepanje.
Med razvojem je podjetje za 7News povedalo, da uporablja simulator, ki prikazuje računalniško ustvarjene različice resničnih cest v več avstralskih mestih, da se nauči vedenja treznih ali pijanih voznikov. Voznike pod vplivom alkohola testirajo na simulatorju, da se zberejo podatki o njihovih vzorcih vožnje, piše Revija HAK.
Podatkov še niso implementirali v strojno opremo kamere, vendar podjetje pravi, da namerava to storiti, ko bodo podatki ustrezno analizirani. Pri dejanski uvedbi je strojno opremo mogoče namestiti kjerkoli in kadar koli, vendar jo bodo najprej preizkusili v mirujoči prikolici nekaj sto metrov od policijskih patruljnih avtomobilov, medtem ko bo programska oprema uporabljala postopek v štirih korakih: uvedba, snemanje, avtomatizirana analiza in pregled.
Na zelo visoki ravni bo programska oprema posnela slike mimo vozečih vozil skozi številne kamere, infrardečo bliskavico, leče in filtrirni sistem ter jih nato vnesla v programsko opremo na osnovi umetne inteligence, ki bo zaznala morebitne voznike pod vplivom alkohola.
Sistem bo nato pregledal in poslal slike policistom v osebni pregled, da ugotovi, ali morajo policisti ustaviti in preizkusiti določenega voznika.
Cilj te tehnologije je bistveno zmanjšati število smrti, ki jih pripišejo voznikom pod vplivom mamil ali alkohola. Podjetje poudarja, da se je od uvedbe programa kamer za zaznavanje mobilnih telefonov v zvezni državi Novi Južni Wales (Avstralija) šestkrat zmanjšalo število prekrškov in več kot 20 odstotkov število smrti na cestah.