Koprskim rokometašem se v Ribnici ni izšlo

Deli novico s tvojimi prijatelji

Po nekoliko daljšem ligaškem odmoru, so koprski rokometaši v 7. krogu končnice lige za prvaka gostovali pri RD Riko Ribnici. Žal se ni izšlo in morali so priznati premoč Ribničanov, 32 : 27.

Tekmo so rokometaši RD Koper začeli v krču. V obrambi niso prejeli dovolj agresivno in v napadu jim ni steklo. Nezbranost Koprčanov so gostitelji dobro izkoristili in v 15. minuti povedli za pet zadetkov, 9 : 4. V drugi polovici polčasa se je lažje poškodoval še kapetan in organizator igre Žiga Smolnik, ki se ni več vrnil na igrišče. Na odmor so gostitelji odšli z osmimi zadetki prednosti, 20 : 12.

Drugi polčas so koprski rokometaši začeli nekoliko boljše ter držali hiter tempo igre. V 40.minuti tekme je zaradi prekrška pri izvajanju protinapada domače ekipe rdeči karton prejel vratar Martin Kocjančič. V vrata se je ponovno vrnil Mirza Haseljić, ki je s pomembnimi obrambami pripomogel k temu, da so se RD Koper Ribničanom v 58.minuti tekme približali na tri zadetke zaostanka, 30 : 27. Kljub temu, so zgrešeni streli v pomembnih trenutkih končnice koprske rokometaše stali zmage ali remija. Končni rezultat je bil 32 : 27.

Že v sredo, 22.5., pa bodo fantje imeli možnost popraviti vtis na domači tekmi, ki jih čaka proti velenjskemu Gorenju. Tekma se prične ob 20.uri.