LIGA NOVA KBM: Sixt Primorska ostaja neporažena

Deli novico s tvojimi prijatelji

Košarkarji Sixt Primorske so z odliko opravili z generalko pred začetkom finalnega niza regionalne Lige ABA 2. V četrtek so se odpravili na gostovanje v Novo mesto in tamkajšnjo Krko s suvereno igro ugnali s 85:62. Z zmago ostajajo edino neporaženo moštvo v Ligi Nova KBM za prvaka.

Koprski tigri v ponedeljek začenjajo enega izmed vrhuncev sezone. V finalu regionalnega tekmovanja se bodo srečali z makedonskim MZT Skopjem Aerodromom. Prva tekma bo na sporedu ob 18. uri, z istimi tekmeci pa se bodo v nizu ponovno srečali že dan za tem, v torek, znova v domači dvorani (ob 20. uri). Tretja tekma v četrtek sledi v Skopju. Ekipi bosta igrali na tri dobljene dvoboje.

Koprska zasedba je na Dolenjskem od začetka tekme izvrstno igrali v obrambi. Po vodstvu domačih košarkarjev s 4:2 so prevzeli vajeti igre v svoje roke in se s trojko Alena Hodžića, s katero so zaključili niz 10 zaporednih točk, prebili v ospredje. Vmes je Krka ostala močno oslabljena na mestu organizatorja igre, saj je po Dominiku Mavri, ki ni nastopil zaradi poškodbe zapestja, po treh minutah in pol ostala še brez Domna Bratoža, ki mu je ob pristanku zaplesalo koleno. Kljub temu se ji je sredi druge četrtine uspelo približati na 31:35. A koprska zasedba je tudi tedaj imela pripravljen odgovor. Dve trojki Tadeja Fermeta ter vmesna prosta meta Marka Jagodića-Kuridže so jo znova popeljali do varne prednosti (43:31).

Odličen ritem iz dobrega prvega polčasa (46:38), v katerem so izbranci Jurice Golemca izza polkroga metali s 50-odstotno natančnostjo (8/16) in ob tem vpisali kar 16 podaj, so to zadržali tudi v nadaljevanju. V zadnjo četrtino so se podali že s 15 točkami naskoka (62:47), nato pa začeto delo le še suvereno zaključili.

Najboljši posameznik v dresu Sixt Primorske je bil Ferme, ki je 15 točkam dodal še pet podaj. S 13 točkami mu je sledil Jagodić-Kuridža, z 12 pa Ivan Marinković.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: “Čestitke igralcem za dobro tekmo. Odlično smo igrali v obrambi, stekla nam je tudi igra v napadu. To nam je prineslo visoko zmago. Nimamo veliko časa, potrebno se je že ozreti k naslednji tekmi. Upam, da z Domnom Bratožem ni nič hujšega ter da se čim prej vrne na parket.”

Tadej Ferme, košarkar Sixt Primorske: “Z mislimi smo trenutno bolj pri Ligi ABA 2, a tekma v Novem mestu ni bila nič manj pomembna. Želeli smo si nadaljevati zmagovalni niz. V ponedeljek nas čaka prva tekma finalnega niza, naporen bo celoten teden, zato sem izredno vesel zmage proti Krki in dobre igre, ki smo jo prikazali. Od petka bodo sedaj naše misli povsem posvečene vrhuncu regionalnega tekmovanja.”