Mačke, se pogosto oglašajo in svoje ugodje ponazarjajo s predenjem. Tukaj je sedem razlogov za tovrstno oglašanje mačk.
veterinarka Susan Whittred je povedala, da na ta način komunicirajo in s tem pokažejo svoje razpoloženje veselo in tudi žalostno.
Vseh razlogov za predenje ne bomo nikoli razvozlali, lahko pa izpostavimo nekaj predvidevanj.
Srečne so
To je daleč najverjetnejši razlog za predenje vaše mucke. V večini primerov, ko slišite mačje predenje naj bi bila to pozitivna stvar. To naj bi mačke počele, ko so srečne in zadovoljne.
Všeč jim je to, kar počnete
Če božate svojo mačko in ona prede in nenadoma pridete do točke, ko se tiho vibriranje spremeni v brnenje reaktivnega motorja, veste, da delate nekaj prav. S predenjem mačka pove, da ji je všeč, kar počnete, pravi veterinarka.
Pozdravlja te
Včasih je dovolj že samo vstop v hišo in vaša mačka začne predeti. To je ena od oblika pozdrava, podoben je še tisti, ko se mačka drgne ob naše noge nam sporoča, da je vesela, da smo doma in bo dobila trenuteke pozornosti.
Nekaj si želijo
Včasih le želijo izraziti, da želijo pozornost, ali da so lačne.
Mačji kod
S predenjem naj bi začele že pri dveh dneh, da pozdravijo svojo mamo. Predenje uporabljajo tudi za signaliziranje drug z drugim. Na začetku mačke predejo med seboj zato, da sporočijo, da so osamljene ali lačne, ko so starejše pa predejo zaradi ugodja.
Živčnost
Predejo lahko tudi zaradi živčnosti.
Bolne in umirajoče
Predejo pa tudi bolne in umirajoče mačke, veterinar pravi, da je videl veliko mačk, ki so predle, ko so bile bolne ali blizu smrti. Ne vedo pa, ali jim dejansko pomaga, da se počutijo bolje, ali pa se le poskušajo potolažiti.