“Nasilje med mladimi ne sme postati stvar vsakdanjika,”

Po incidentu na osnovni šoli v Izoli, kjer so osnovnošolci organizirali množične pretepe, jih snemali in objavljali na družbenih omrežjih, so se na dogodek odzvali tudi iz Obalne dijaške skupnosti.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Nedavni incident, ki se je zgodil med izolskimi osnovnošolci, je pretresel slovensko Istro. Organiziranje množičnih pretepov med mladostniki, ki so jih kasneje snemali in objavljali na družbenih omrežjih, je zaskrbljujoč primer medvrstniškega nasilja.

Medvrstniško nasilje na šoli: Na Občini Izola pripravili izredni sestanek

Na Osnovni šoli Dante Alighieri v Izoli so o dogodku obvestili starše, kmalu zatem pa so imeli tudi sestanek o situaciji. Na incident so se odzvale tudi Obalne dijaške skupnosti.

Kot so zapisali v svojem sporočilu za javnost, se v obalni skupnosti trudijo predvsem pri spodbujanju miru, solidarnosti in ohranjanju skupnosti. “Nasilje med mladimi ne sme postati stvar vsakdanjika,” so zapisali, ob tem pa se sklicevali na dogodke, o katerih je bila javnost seznanjena prejšnji teden. V Obalni dijaški skupnosti so poudarili pomembnost pogovarjanja o tej temi tudi med srednješolci:

 

”Ob tem ponovno poudarjamo, da je o temah kot je medvrstniško nasilje potrebno več govoriti tudi v srednjih šolah. V preteklem letu smo bili v Sloveniji in po Svetu priča (pre)večim primerom medvrstniškega nasilja, kar nakazuje na nevarnost trenda porasta nasilja med vrstniki. Zato pozivamo šole in pristojne institucije, da problematiki nasilja namenijo več pozornosti v obliki predavanj, ozaveščanj in izobraževanj ter pogovorov s katerimi bomo skupaj preprečili širjenje tovrstnih dejanj. Kot skupnost in posamezniki, ki jo sestavljamo, moramo skupaj stremeti k širjenju pozitivnih vrednot kot so solidarnost, razumevanje, empatija in dobronamernost. Nenazadnje, zavedati se je treba, da bodo osnovnošolci nekega dne dijaki, vsi skupaj pa odrasli posamezniki, ki bodo sooblikovali prihodnost naše družbe.

Obalna dijaška skupnost bo še naprej aktivno spremljala dogajanje med mladimi v občinah Slovenske Istre, opozarjala na dijaško in mladostniško problematiko ter sodelovala pri iskanju rešitev, ki bodo prispevale k pozitivnemu razvoju dijakov in mladostnikov na Primorskem.”