Ne pozabite premakniti ure

To nedeljo, 29. oktobra, se bomo ob treh zjutraj uradno vrnili na zimski čas, kar pomeni, da bomo kazalce premaknili za eno uro nazaj. Čeprav si bodo mnogi lahko privoščili dodatno uro spanja, bo ta sprememba prinesla tudi opazno razliko v dolžini dneva. Z mračnim obdobjem, ki bo nastopilo že okoli 17. ure, bodo večeri občutno daljši.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Premik ure na zimski čas vpliva na našo dnevno rutino, pa tudi na počutje in energijo. Krajši dnevi ter manj dnevne svetlobe pogosto vplivajo na razpoloženje ljudi, saj se naše telo težje prilagaja manjši količini sončne svetlobe. V tem času je pomembno poskrbeti za zadostno mero gibanja na svežem zraku in svetlobi, kar bo pomagalo pri ohranjanju dobrega počutja.

Krajši dnevi prinašajo tudi nove izzive

Z mrakom, ki nastopi zgodaj popoldne, se bo potrebno prilagoditi tudi na cesti, kjer bo vidljivost slabša, prav tako pa se v tem času poveča verjetnost za prometne nesreče. Priporočljivo je, da poskrbimo za dobro osvetlitev in povečamo previdnost pri vožnji ter kot pešci nosimo svetla oblačila.

Kako kar najbolje izkoristiti prihod zimskega časa?

Poleg prilagajanja na krajši dan nam premik ure ponuja tudi nekaj pozitivnih vidikov. Večerna zatemnitev je lahko odlična priložnost za več časa, preživetega ob dobri knjigi, z družino ali za kakšen nov hobi. Vsekakor pa lahko dodatna ura spanja v nedeljo pripomore k boljšemu začetku tedna.

Ne pozabite torej v noči na nedeljo premakniti ure za eno uro nazaj in se pripraviti na kratke, a morda še bolj prijetne zimske večere.