Ohladitev bo na prvem mestu za vse, poleg hlajenja pijače, zadrževanja v senci ter pokrivanja s klobuki in sončnimi očali pa oddih ponuja tudi kopanje v hladni vodi. To je nekaj glavnih stvari, na katere morate biti pozorni.
Drsna
V odprtih vodah so manj pogosti. Vendar pa obstaja nevarnost padca v bazenu, tako za otroke kot za odrasle. Zaradi tega je treba paziti posebno na to, kako vstopiti v bazen.
Šok s hladno vodo
To se zgodi, ko vaše telo ni navajeno na hladno vodo. To je reakcija šoka, ki povzroči nenaden vdih in dihanje. Ko vstopite v vodo, vam srčni utrip in krvni tlak skokovito narasteta. Ko vstopate v vodo, to storite na plitvem mestu, kjer lahko spustite noge, namesto da skočite naravnost v globoko vodo. Tako lahko, če doživite šok s hladno vodo, vstanete in globoko dihate, dokler vaše dihanje ni spet pod nadzorom.
Hipotermija
Obstaja pet stopenj podhladitve, a kot splošno pravilo bi rekel, da je čas, da greste ven, ko ne čutite več mraza. Simptomi lahko vključujejo zmedenost, zaspanost, brskanje z rokami, tresenje in netresenje ter počasne reakcije. Če sumite na hipotermijo, takoj pojdite iz vode in se počasi segrevajte od sredine telesa navzven. Popijte topel napitek, slecite mokra oblačila, pokrijte se z odejo.
Krči
Krči se lahko pojavijo v mrzli vodi, ker se telo ni imelo ogreti, mišice pa se krčijo, ko so mrzle. Krči niso nič strašnega na suhem, vendar onemoglost in bolečina v vodi lahko obremenita še tako spretnega plavalca nemočen. Najpogosteje se pojavijo na nogah in stopalih, zato je vredno počasi stopiti v vodo in se pred začetkom plavanja aklimatizirati, da ne boste ranljivi. V bistvu gre za alergijsko reakcijo na temperaturo vode.