Novi svetovni prvaki so Argentinci

Zaključilo se je letošnje svetovno prvenstvo v nogometu. Svetovni prvaki so Argentinci!

Deli novico s tvojimi prijatelji

Danes ob 16. uri se je v v Lusailu začela finalna tekma, v kateri sta si mesto priborili reprezentanci Argentine in Francije.

Prvi gol je z bele točke dosegel Messi, za katerega je bila ta tekma zadnja na svetovnih prvenstvih. Di Mario je dosegel drugi zadetek za Argentino in povišal na 2:0. Na to je Francija že pred odmorom naredila dvojno menjavo igralcev: iz igre sta šla  Olivier Girouda in Dembelej, prišla pa sta Randal Kola Muani ter Marcus Thuram.

Prvi francoski gol je padel šele v 71. minuti, dosegel ga je Mbappe. Kmalu zatem je na 2:2 izenačil Mbappe, ki je za francosko reprezentanco dosegel še en gol.

V podaljšku se je spet izkazal Messi, ko je v 109. minuti zadel gol, a se je hitro zgodil preobrat. Mbappe je dosegel svoj tretji gol in znova izenačil.

Tekma se je končala z enajstmetrovkami, končni rezultat je bil 7:5 za Argentino. Po zanimivi in napeti tekmi je Argentina postala svetovni prvak letošnjega nogometnega prvenstva v Katarju.