Anita Ogulin, ki je na začetku lanskega poletja izgubila dolgoleten boj z boleznijo, je celo svoje življenje posvetila brezpogojni pomoči drugim in na področju humanitarnosti pustila neizbrisljiv pečat. Njena ljubezen in predanost ljudem nista poznali meja. Vedno je govorila: »Humanitarnost je moje poslanstvo, živi preko mene.« V čast svoji dolgoletni predsednici, ki je s svojim požrtvovalnim delom oblikovala organizacijo, kot jo poznamo danes, se je ZPM Ljubljana Moste-Polje maja lani preimenovala v Zvezo Anita Ogulin in ZPM.
Navkljub njeni odsotnosti danes na Zvezi Anita Ogulin praznujejo. Praznujejo vso njeno znanje, srčnost in čut za sočloveka, zaradi katerih so skozi leta nastali številni humanitarni programi in aktivnosti za pomoč otrokom, mladostnikom in družinam v stiski. »Želeli bi si, da bi Aniti danes stisnili roko in ji povedali, kako zelo jo imamo radi, a cenimo vse trenutke, ki smo jih lahko doživeli skupaj. Anita je s svojim delom in dosežki pustila neprecenljivo dediščino in s ponosom nadaljujemo njeno poslanstvo,« je povedala Tanja Petek, sekretarka Zveze Anita Ogulin.
»Anita je bila neumorna borka za pravice ranljivih skupin in najboljša mentorica, s smislom za humor ter neizmernim čutom za pravičnost,« pove Živa Logar, koordinatorica humanitarnega programa za pomoč družinam v stiski Veriga dobrih ljudi. »Naša draga Anita ostaja z nami vsak dan. Ko smo v dvomih, se vedno vprašamo: ‘Kaj bi naredila Anita?’ Je naš kompas pri nudenju pomoči ljudem, ki so se znašli v brezizhodnih situacijah.«
Tina Plevnik, koordinatorica humanitarnega programa Botrstvo v Sloveniji, pa je dodala: »Anita je bila glas upanja in optimizma, da se stvari s skupnimi močmi lahko izboljšajo. Zame je boj za lepše in pravičnejše odraščanje otrok in mladostnikov ena izmed najmočnejših motivacij, ki jih kdorkoli lahko ima pri svojem delu. Botrstvo tudi po 15 letih delovanja še vedno s polnim zagonom nadaljuje Anitina prizadevanja ter z botri ustvarja svetlejšo, enakovrednejšo prihodnost za otroke in mladostnike v stiski.«
Zveza Anita Ogulin s ponosom in veliko odgovornostjo krepi in razvija programe pomoči, ki so jih postavili z Anito Ogulin, spodbuja strpnost in sočutje ter ustvarja prijaznejšo družbo za vse.