Pijan voznik trčil v ograjo pred predorom Dekani – napihal 1,26 mg/l

Policija je v zadnjih 24 urah ponovno obravnavala primere pijanih voznikov, ki so s tem ogrožali svojo varnost in varnost vseh udeležencev v prometu.

Deli novico s tvojimi prijatelji

V torek ob 21.30 so policisti dobili obvestilo, da je pred predorom Dekani (smer Ljubljana) vozilo trčilo v odbojno ograjo. 49-letnemu vozniku je preizkus alkoholiziranosti pokazal rezultat 1,26 mg/l. Odredili so mu pridržanje, sledi obdolžilni predlog.

Pijan in brez izpita bežal policistom med Portorožem in Lucijo

Ob 23.07 pa so policisti  dobili prijavo očividca, da od Portoroža proti Luciji pelje avtomobil, katerega voznik je domnevno pod vplivom alkohola, saj vijuga po cesti. Policisti so vozilo opazili čez nekaj minut, vendar je voznik pričel bežati proti Luciji. Zatem je vozilo ustavil in pobegnil peš. Čez nekaj metrov so ga med begom prijeli in zanj uporabili prisilna sredstva.

Prijet je bil v Portorožu. 40-letniku so odredili preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal rezultat 0,91 mg/l, poleg tega nima veljavnega vozniškega dovoljena. Odredili so mu pridržanje, sledi mu plačilni nalog zaradi neprilagojene hitrosti, ker ni ustavil na znak policista, spremembe smeri vožnje in vožnje pod vplivom alkohola ter po ZJRM zaradi neupoštevanja odredbe policista.