Po odličnem prvem polčasu so koprski rokometaši priznali premoč Celjanom

Deli novico s tvojimi prijatelji

V 6.krogu končnice za prvaka lige NLB so se koprski rokometaši odpravili na gostovanje v Celje. Ob samem začetku srečanja so se z minuto molka poklonili nedavno preminulemu Draganu Kević, ekipa pa je v znamenju žalovanja nosila tudi črni žalni trak.

Žal na tokratnem obračunu niso mogli računati na poškodovane: Žigo Smolnika, Jako Moljka in Adama Bratkoviča ter, odsotnega že od začetka sezone, Nejca Poklarja, ki pa je spodbujal fante iz klopi kot vodja moštva.

Tekmo so odlično odprli in že v 9.minuti srečanja, ob zadetku Nina Grzentiča, povedli za zadetek, 3 : 4. Odlično in agresivno v obrambi ter natančnost pri strelih na gol, so celjski izbrani vrsti povzročale kar nekaj preglavic. V 27.minuti polčasa, so Koprčani po delnem izzidu 0 : 5, prvič na tekmi prišli do vodstva treh zadetkov, 9 : 12, zadel je Dani Zugan. Do izteka polčas so domači igralci še uspeli uloviti Koprčane na zadetek zaostanka, 11 : 12.

Tudi v drugi polčas so rokometaši RD Kopra vstopili agresivno in odločno. Poškodovanega Smolnika je na mestu organizatorja igre zamenjal Tilen Sokolič, ki je ekipo odlično vodil vse do 45.minute tekme. Nato pa so Koprčanom nekoliko pošle moči. Tri zaporedne napake so dopustile Celjanom, da so se oddaljili na 21 : 18, prednost pa se je do konca tekme še poviševala. Žal koprski rokometaši niso našli pravega izhoda iz tako visokega zaostanka in so morali priznati premoč celjske ekipe, 29 : 22.

S petimi zadetki sta bila najbolj natančna Grega Krečič in Marko Matijašević, po 3-krat sta zadela Nino Grzentič in Nejc Planinc.