Včeraj so v Kopru odvzeli vozniško dovoljenje 57-letnemu vozniku osebnega avtomobila, kateremu je preizkus alkoholiziranosti pokazal rezultat 0,60 mg/l.
V Sežani so ustavili 45-letno voznico kombija, kateri je odrejen preizkus alkoholiziranosti pokazal rezultat 0,63 mg/l.
Nekaj minut pred polnočjo so v vasi Dilce pri Postojni ustavili 27-letnega voznika osebnega avtomobila, kateremu je preizkus alkoholiziranosti pokazal rezultat 0,84 mg/l.
Ob 0.30 je v Kopru pred enim od lokalov 25-letnik na parkirišču zaradi nepravilnega premika z vozilom trčil v tam parkiran osebni avtomobil. Z voznikom je bil opravljen preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal rezultat 0.75 mg/l.
Alkohol v prometu pomeni izzivanje nevarnosti, saj voznik vozi prepočasi ali prehitro, težko obvladuje ali spreminja smer vožnje, ne uporablja smernikov, slabše zaznava dogajanje v prometu, napačno ocenjuje razdalje, voznikove reakcije so počasne ali pa jih sploh ni, pojavi se motnja pri ravnotežju, vidno polje je ožje kot pri treznem vozniku, ki se tudi težko prilagaja hitrim svetlobnim spremembam ipd.
Posledice pitja alkohola v prometu so, poleg ogrožanja ostalih prometnih udeležencev, tudi prometne nesreče. Možnost za povzročitev nesreče se v primerjavi s treznim voznikom za kar 5-krat poveča že pri 0,3 promilih alkohola (ali 0,14 mg/l), celo za 25-krat pa je ta možnost večja pri 1 promilu alkohola (ali 0,48 mg/l).