Borut Pahor o tem, ali se nagiba bolj k levi ali desni strani: “Poskušam razumeti stališča vseh, imam svoje izdelane vrednostne in politične nazore. Dejal sem večkrat, mnogi se s tem ne strinjajo, da je predsednik republike dolžan katero stališče zadržati zase. O strankarski politiki se ne izrekam.”
Predsednik Republike Slovenije o kritiki: “Važno je pri kritikah, da se vzdržimo tistih, s katerimi lahko prizadenemo sogovornika, se izogibamo sovražnega govora.
Borut Pahor o Instagramu: “Pri komunikaciji z ljudmi je najdragocenejši osebni stik, ampak tudi ti stiki so pomembni. Se pa moramo zavedati, da se svet spreminja – smo na začetku digitalne dobe. Instagram je le eno izmed orodij s katerim komuniciram, splošno ga imamo za bolj intimno komunikacijsko platformo. Seveda ne skrivam, da želim priti tudi do bolj mladih ljudi.”
O cenzuri na socialnih omrežjih: “Zastopam stališče, naj ostanejo platforme brez cenzure, ki jo zdaj nalagajo nad tem velikanom. Mislim, da moramo reči in priznati eno stvar: dostikrat slišimo, da imamo zaradi socialnih omrežij več sovražnega govora. Pa vendar, socialna omrežja ne širijo le sovražni govor, širijo lahko tudi ljubezniv govor. Mislim, da bo na koncu vseeno prevladala iskrena politična govorica.”
Pahor o političnem zgledu: “Ne bom šel daleč. Predsednik Mattarella“.
Predsednik o migracijski politiki: “Prav gotovo moramo reagirati na ilegalne migracije, mislim, da moramo biti glede tega občutljivi. O priseljenski politiki pa menim, da je nimamo, a bi jo morali imeti.”
Borut Pahor o žici na meji: “V razmerah v katerih smo se takrat znašli, smo iskali rešitve, ki bi pomagali Sloveniji obvladati problem, ki se je tisti hip zdel neobvladljiv. Veste pa, da sem pred časom omenil, da žica danes nima bistvenega pomena. Prav gotovo žica na meji ni v ponos nikomur, verjamem, da ne igra več svoje vloge in bi bilo potrebno najti alternativo temu. Verjamem pa, da bi policistom na meji morala pomagati tudi vojska.”
O delu vlade: “Jaz vlad ne podpiram in ne podiram, ampak z njimi sodelujem. Če je predsednik ali predsednica vlade zainteresirana za sodelovanje, z njimi sodelujem. Mislim, da je bila odločitev DZ, da podeli mandat in da ima vlada večino, takrat rešitev. Je pa, sploh za demokratično družbo pomembno, da obstaja alternativa.”
O revščini: “V času Covid-a se je povečalo število starejših na pragu revščine. To so situacije, ki terjajo živahen odgovor vlade. Družbena neenakost se ne sme povečati, ker se bo izgubilo zaupanje v vse institucije”.