Preden spakirate kovčke: ste poskrbeli za to ključno stvar?

Počitnice so čas za sprostitev, raziskovanje in nove dogodivščine – a tudi za odgovorno pripravo. Ste poskrbeli za vse, kar potrebujete, da bo vaš oddih res brezskrben?

Deli novico s tvojimi prijatelji

Ne glede na to, ali se odpravljate na vikend oddih v bližino ali na daljše potovanje v eksotične kraje, je dobra priprava ključna. Poleg sončne kreme, rezervacij in potovalnega načrta ne pozabite na najpomembnejše – skrb za svoje zdravje in varnost. Potovanja so lahko nepredvidljiva, zato je pametno razmisliti tudi o ustreznem zavarovanju.

 

Slovenci letno opravimo 22 milijonov nočitev v tujini

Po podatkih statističnega urada smo Slovenci v preteklem letu opravili približno 7,4 milijona zasebnih potovanj, od tega kar 4,3 milijona v tujino, kar je 13 % več kot leto poprej. Najbolj pogosto obiskane tuje destinacije so bile Hrvaška (51 %), Bosna in Hercegovina (11 %), Italija (8 %) ter Avstrija (6 %). Dejstvo pa je, da slovenskega popotnika najdemo povsod po svetu.

Pravi popotniki gredo na tuje vedno dobro pripravljeni

Potovanje v tujino je lahko čudovita izkušnja, a brez ustrezne priprave hitro postane stresno. Dobra organizacija pred odhodom pomeni, da se lahko med potovanjem osredotočimo na uživanje in raziskovanje, namesto na reševanje težav.

  1. Preverimo osebne dokumente. Veljavni morajo biti še vsaj šest mesecev po vstopu v državo, kamor potujemo. Ponekod za vstop zahtevajo vizum, za najem vozila pa mednarodno vozniško dovoljenje. Priporočljivo je, da dokumente (tudi zavarovalno polico) shranimo digitalno (v oblak ali na telefon) in s seboj vzamemo kopije.

  1. Uredimo finančne zadeve. Pred odhodom preverimo, ali so naše plačilne kartice primerne za uporabo v tujini, in se pozanimajmo o morebitnih stroških dvigov ali plačil. Priporočljivo je imeti s seboj tudi nekaj gotovine v lokalni valuti za nujne primere. Vedno več popotnikov pa uporablja mobilne bančne aplikacije, ki omogočajo enostavno upravljanje financ tudi na poti.

  1. Pakiranje. Seznam stvari si pripravimo vnaprej. Ročna prtljaga naj vsebuje osnovna oblačila, dokumente, zdravila in nujne pripomočke za primer izgube glavne prtljage. Preverimo tudi dovoljene dimenzije in težo prtljage, ki jo narekuje naša letalska družba.

 

  1. Poznavanje destinacije. Preverimo vremenske razmere, kulturne značilnosti, lokalne zakone ter informacije o varnosti. Koristno je vedeti pomembne kontakte, kako deluje javni prevoz, ali potrebujemo lokalno SIM-kartico ter kje se nahajajo ambasada in zdravstvene ustanove.

 

Potovanja nam danes dodatno olajša sodobna tehnologija – z aplikacijami za prevode, menjavo valut ali iskanje prevoza ter digitalni zemljevidi. Ne pozabimo pa na adapterje, baterije in polnilce, saj brez delujoče naprave hitro ostanemo brez vseh teh pripomočkov.

AdobeStock 705020552 obdelana
Adult tourist woman opening camper van window to enjoy the sun and freedom. Concept of travel people for summer holiday vacation inside camping car motorhome vehicle. Freedom nomad lifestyle

DA BO POTOVANJE POPOLNO, DOBRO POSKRBIMO TUDI ZA LASTNO ZDRAVJE!

 

Zato obvezno preverimo, ali so za našo destinacijo potrebna posebna cepljenja ali drugi zdravstveni ukrepi. Če jemljemo zdravila, jih vzamemo s seboj v originalni embalaži. In ker

dopolnilno zdravstveno zavarovanje krije le doplačila zdravstvenih storitev v Sloveniji, v tujini pa ne zadostuje niti evropska kartica zdravstvenega zavarovanja, sklenemo ustrezno zdravstveno zavarovanje za tujino.

 

Zavarovanje za tujino, ki ga nudi Generali, poleg številnih kritij vključuje še 24-urno asistenco. To pomeni, da lahko tudi v tujini računamo na hitro in zanesljivo pomoč.

 

Zavarovalnica Generali je strankam na voljo v vsakem trenutku – TUKAJ IN ZDAJ. Ker se zaveda nenehnih sprememb, zadovoljuje potrebe strank s pravimi nasveti ob pravem času ter na vsakem koraku njihovih poti.

Generali svetuje: »Pogovorimo se o pravem zavarovanju za vaš poletni oddih.«

Zavarovanje za tujino z asistenco nudi ustrezno finančno varnost in pomoč v primeru nezgode ali bolezni v tujini. Zagotavlja organizacijo medicinske pomoči in kritje nujnih stroškov, ki nastanejo kot posledica bolezni ali nezgode: medicinske oskrbe, obiska zdravnika, nakupa zdravil in zdravniških pripomočkov, prevoza do najbližje bolnišnice in nazaj, zdravljenja v bolnišnici, prevozov v domovino, stroškov prevoza in bivanja za osebo, ki ostane v spremstvu zavarovanca, nujnih zobozdravstvenih storitev, spremstva otroka do 18. leta starosti idr., vse do višine dogovorjene zavarovalne vsote na polici. Zavarovanje najhitreje sklenete preko spleta in ob tem izkoristite 10% popust.

AdobeStock 201016272
Group of two funny kids playing mini golf, children enjoying summer vacation
Z asistenco 24/7 v slovenskem jeziku

Generali zagotavlja koriščenje zdravstvenih storitev v tujini in hkrati tudi pomoč Asistenčnega centra, kjer vam v slovenskem jeziku, 24 ur na dan, vse dni v letu, pomagajo organizirati nujno zdravstveno pomoč in zdravstvene prevoze, urediti plačilo stroškov. Če je možno, pa z ekipo zdravnikov skrbijo in sledijo tudi poteku vašega zdravljenja.

Srečni in varni na poti!

Skrbna priprava omogoča, da potujemo samozavestno in brezskrbno. Ko so dokumenti urejeni, finance pod nadzorom, prtljaga pripravljena, tehnologija delujoča, načrt poti raziskan in zdravje zavarovano, lahko  uživamo v vsaki minuti oddiha – kadarkoli in kjerkoli na svetu.