Predstavitev knjige Pot odličnega moškega in pogovor s terapevtom Borutom Bricem

Deli novico s tvojimi prijatelji

V Osrednji knjžnici Srečka Vilharja bodo v ponedeljek, 14. septembra, ob 19. uri, na Vrtu knjige, gostili terapevta za moške, odnose, polarnost in celostno rast, gospoda Boruta Brica, ki bo obiskovalcem predstavil izjemno zanimivo in duhovno močno knjigo avtorja Davida Deide , Pot odličnega moškega (The way of the Superior man), ki bi jo po njegovih besedah, kljub temu, da je bolj namenjena moškim, morale prebrati tudi vse ženske. Poleg tega bo beseda med drugim tekla o Moških skupinah.

 width=

Vedno dajemo poudarek na ženske, ženske skupine, emocije, čuječnost …  in vendar so tu tudi moški, ki prav tako kot ženske, kdaj potrebujejo pomoč, oporo in ramo na katero se lahko naslonijo. Zdi se, da je kljub temu, da danes živimo v svetu, ko naj bi vsi lahko govorili in pisali o lastnih občutjih in ko vsi govorimo o čuječnosti in čustvih brez zadržkov, v nas še vedno zakoreninjeno, da moški »ne jočejo«. In prav Deida v knjigi Pot odličnega moškega, ki vam jo v ponedeljek predstavi Borut Bric, pravi, da je prišel čas, da presežemo arhetipe moških, prevladujoče v moderni družbi: bodisi mačo tepcev, kot jih imenuje, ki so brezčutni in nezlomljivi, torej moške s hrbtenico in brez srca, ali novodobnih pomehkuženih moških, ki jih je samo srce, a so brez hrbtenice.

 

David Deida je bil več let zapored izbran med 100 najbolj vplivnih avtorjev s področja duhovnega razvoja – v družbi Paula Coelha, Tonya Robbinsa, Eckharta Tolleja in mnogih drugih – po izboru londonske založbe Watkins, ki velja za najbolj verodostojno založbo duhovne literature v svetu.

 

Tako o knjigi pravi Borut Bric: »Knjiga se mi je res usedla v srce. Dojel sem, da je pravi blagoslov za moške. In ženske! Ko sva se s partnerko pogovarjala o knjigi, sem jo povabil, naj knjigo prebere tudi sama, četudi je na prvo žogo namenjena bolj moškim. Pogoltnila jo je v eni sapi in jo ocenila kot fantastično ter jo priporočila svojim prijateljicam.«

 

Prav skozi prebiranje te knjige in nenazadnje skozi obisk seminarja Davida Deide v Kaliforniji, se je Borut Bric prvič srečal s konceptom moških skupin. Tako je prvo tako skupino organiziral leta 2013 v Ljubljani. Kasneje nekaj njih tudi na spletu. Danes je projekt moških skupin pri nas izjemno uspešen, tu je tudi spletna stran moske-skupine.si in zelo različne delavnice namenjene moškim.  Kot nam je zaupal Bric, sam model moške skupine temelji na opolnomočenju vsakega udeleženca.

 

Vabljeni na zanimiv pogovor, ki bo 14. septembra, ob 19. uri, na Vrtu knjige za Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja. V primeru dežja, se bo prireditev prestavila v avlo knjižnice. Za obisk pogovora so zaradi koronskih ukrepov nujne prijave, in sicer na email naslov tina.sarazin@kp.sik.si.