Primorska pevska zbora navdušila na ligurski obali

Deli novico s tvojimi prijatelji

Mešani pevski zbor Obala Koper in Pevski zbor osnovne šole Koper sta na 2. mednarodnem tekmovanju za veliko mednarodno nagrado v zborovskem petju Coramare osvojila najvišje število točk. Domov so tako prinesli tri prva mesta in Grand Prix, ki ga je osvojil MePZ Obala Koper. Poleg tega Pevskemu zboru osnovne šole Koper osvojil posebno nagrado žirije.

Druge edicije mednarodnega tekmovanja, ki se je odvilo na ligurski obali med 5. in 7. aprilom se je udeležilo 15 zborov, ki so se pomerili v petih kategorijah. Grand prix je osvojil Mešani pevski zbor Obala Koper pod vodstvom dirigenta Andreja Makorja. Pevke in pevci so se pomerili v dveh kategorijah in se v obeh uvrstili v veliki finale tekmovanja. V kategoriji B, kjer je bilo izpostavljeno tudi ljudsko petje, so pevke in pevci MePZ Obale Koper osvojili 97 točk od 100 možnih in si delili prvo mesto. V kategoriji A, ki je bila namenjena polifoniji, pa so dosegli najvišje število točk tekmovanja, 99 točk, kar jim je zagotovilo tudi veliko nagrado tekmovanja Grand Prix.

Za odličen nastop v Liguriji je poskrbel tudi Pevski zbor osnovne šole Koper pod vodstvom Ingrid Poropat in Maje Cilenšek. V kategoriji E, ki je bila namenjena otroškim zborom do 15 let, so dosegli prvo mesto in se uvrstili v finale za Grand Prix. Z doseženimi 98 točkami so dosegli drugo najvišje število točk celotnega tekmovanja. Sicer pa je strokovna žirija zboru podelila še posebno priznanje za dovršen umetniški nastop, izraznost in obvladovanje odrskega nastopa.