Rupar iz stranke vrgel podpresednika iz Portoroža

Te dni je v stranki Glas upokojencev zelo burno.

Deli novico s tvojimi prijatelji

”Maščevanje Goloba, UDBE in stričkov ter narkomafije in uničevanje upokojencev!” Tako se začne Facebook objava slovenskega politika Pavla Ruparja, ki je na čelu stranke Glas upokojencev. S tem zapisom je Rupar želel pojasniti, zakaj je prišlo do izključitve treh članov iz stranke. ”Iz vrst Glas upokojencev in društva Inštitut 1. oktober smo odstranili tri posameznike, ki so se za denar dobesedno prodali Svobodi in Golobu ter po starih UDBA metodah počnejo že videno!” je dodal Rupar.

Zaradi njegovih obtožb o sodelovanju z ‘nasprotniki’, izdaji oziroma, kot je sam zapisal, ”izrazito prikritega in podlega sovražnega delovanja v korist tistih, ki nas želijo uničiti in ukiniti,” so iz stranke izključeni: dosedanji podpredsednik Igor Černoga, član nadzornega odbora Suad Arifo Muslimović in podpredsednik odbora Radovljica Janez Waland.

Obtožbe tudi proti Ruparju

Lista Glas upokojencev je bila ustanovljena januarja letos, a trenutni dogodki močno pretresajo njeno delovanje. Tudi proti predsedniku Pavlu Ruparju je vložena kazenska ovadba. Vložil jo je Janez Waland,  saj ga je slednji obtožil nepooblaščenega prisluškovanja prek Telekoma, kjer je zaposlen. Telekom zahteva pojasnilo od predsednika stranke.

Kazensko ovadbo proti Ruparju bo v teh dneh vložil tudi nekdanji podpredsednik stranke Igor Černoga. Tudi on se je glede celotne situacije oglasil na Facebooku. Obtožbe na njegov račun je označil za lažne in pričakuje, da bo imel tudi sam priložnost spregovoriti v medijih, tako kot je to storil Rupar na 24Nova TV. Za Primorske novice je povedal, da je bil iz stranke izključen neutemeljeno.

Ruparju očitajo tudi to, da je po ustanovnem kongresu 20. januarja v avtomobil odnesel škatlo z donacijami, v kateri naj bi bilo vsaj 5000 evrov, kasneje pa članom stranke dejal, da je bilo zbranih le okoli 1800 evrov. Na kongresu je bilo približno 450 ljudi, ki so večinoma prispevali denar v gotovini, tudi večje zneske.

 

Sedež društva iz Portoroža v Ljubljano

Stranka Glas upokojencev je nastala iz društva 1. oktober, ki je imelo sedež v Portorožu, v poslovnih prostorih Igorja Černoge. Septembra je društvo preselilo svoj sedež v Ljubljano.

Vendar pa so se že pred tem pojavile finančne težave znotraj stranke ter obtožbe na račun Ruparja. Sporno je potovanje v Bruselj ter številni drugi potni nalogi, zaradi katerih so se pojavili sumi glede Ruparjevega ravnanja z denarjem stranke.

”Upokojenci in upokojenke, posebej pa tisti, ki smo člani Inštituta 1. oktober in stranke Glas upokojencev, imamo pravico izvedeti pravo resnico. Plačevali smo članarino, donacije, prostovoljne prispevke, nekateri med nami pa tudi delali prostovoljno. Vodstvo je dolžno ljudem položiti ‘karte na mizo’,” je zapisala ena izmed uporabnic Facebooka, komentirajoč status Črnoge.