Po poročanju hrvaških medijev je do nenadnega dviga morske gladine prišlo na več območjih. Dramatični posnetki s Kornatov prikazujejo trenutek, ko se je morje v kratkem času dvignilo za približno meter in pol. Voda je nenadoma zalila obalo in vdrla tudi v gostinski objekt, poln turistov, ki so se morali hitro umakniti na varno. Nekateri so dogajanje spremljali z zanimanjem, pri drugih pa je povzročilo precej panike:
Meteotsunami je prizadel tudi Stari Grad na otoku Hvaru, kjer je morje v nekaj minutah prestopilo obalo, zalilo dele rive ter prodrlo v nekatere hiše in gostinske lokale. Nekaj plovil se je zaradi nenadnega gibanja morja tudi nasedlo. Na posameznih območjih se je gladina morja dvignila za več kot 30 centimetrov, nato pa se je hitro umaknila.
Neurje povzročilo več nesreč na morju
Silovito vreme je povzročilo tudi številne težave pomorcem. Pri Lošinju je potonila italijanska jadrnica, pri čemer je bila ena oseba poškodovana. V Zadru se je nasukalo plovilo, na katerem sta bila dva francoska državljana, v mestu Pag pa je dvotrupna jadrnica trčila v mestni most.
Meteotsunami je redek pojav, ki nastane zaradi nenadnih sprememb zračnega tlaka, močnih nevihtnih sistemov in atmosferskih motenj. Za razliko od klasičnega cunamija ga ne povzroči potres, temveč vremenski dejavniki. Pojav je lahko zelo hiter in na določenih območjih povzroči nenadne spremembe morske gladine.




