Sosedi iz Katarja prinašajo bron

Hrvaška je v današnji tekmi za tretje mesto na svetovnem prvenstvu v nogometu premagala Maroko.

Deli novico s tvojimi prijatelji

V soboto, 17. decembra, ob 16. uri se je začela tekma za tretje mesto na letošnjem svetovnem nogometnem prvenstvu v Katarju. Za tretje mesto sta se borili reprezentanci Hrvaške in Maroka.

Dva gola sta padla v prvih deset minut tekme: v sedmi minuti je Joško Gvardiol dal prvi gol za Hrvaško. Takoj zatem je Dari v deveti minuti izid izenačil. V 23. minuti je Hrvaška imela priložnost za gol, na kar so Maročani imeli zelo nevarno akcijo v 28. minuti tekme. V 41. minutu je Hrvaška reprezentanca zadela svoj drugi gol, za rezultat 2:1. V uspešni akciji sta sodelovala Livaja in Oršić.

V drugem polčasu je Andrej Krmarić zaradi poškodbe zapustil igro, namesto njega je vstopil Nikola Vlašić.

Mohand je v 83. minuti dobil rumeni karton, kar je razjezilo Maročane.

Livaković se je spet izkazal kot izjemen vratar. Hrvaška reprezentanca je po drugem mestu na prejšnjem prvenstvu tokrat osvojila tretje mesto.