Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman skupaj do zavidljivih rezultatov

Deli novico s tvojimi prijatelji

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman, slovenski kajakašici, sta na tekmi svetovnega pokala v sprintu na 500 metrov na mirnih vodah v Duisburgu osvojili odlično drugo mesto v dvojcu. Na prvi tekmi svetovnega pokala v Poznanju pa sta bili tretji.

Zaostali sta le za Francozinjama Manon Hostens in Sarah Guyot, ki sta bili hitrejši za štiri desetinke sekunde. Tretje mesto je pripadlo Belgijki Hermien Peters in Lize Broekx. Danes bosta Primorki veslali še v kvalifikacijah na 200 metrov. Prav na tej razdalji, pa bosta prvič v dvojcu nastopila Vid Debeljak in Rok Šmit. Slednjije že nastopil v finalu B na 500 metrov in dosegel deveto oziroma skupno 18 mesto, medtem ko je Jošt Zakrajšek veslal v finalu B na 1000 metrov in bil sedmi oziroma skupno 16.

Nastopla je tudi Mia Medved, ki je bila v polfinalu na 200 m v svoji skupini zadnja. Uvrstila se je v finale C, kjer je bila sedma oziroma skupno 25. Čaka jo še polfinalna tekma na 500 m.