Cilj ekipe je oblikovati samooskrbno, ustvarjalno in inovativno občino na poti zelenega preboja, z učinkovitim javnim servisom za vse občane. »Občani in občanke v Ankaranu si zaslužimo visok življenjski standard in kakovostno raven bivanja. Za razvoj lokalne samouprave želimo vzpostaviti participativni proračun in v sprejemanje odločitev vključiti vse občane in občanke,« pravi Krašna.
Pri oblikovanju vizije razvoja bodo upoštevali podnebne in demografske spremembe, migracije, spremenljivost trga dela, ki ga vse bolj zaznamujejo digitalizacija, nove tehnologije ter potreba po nenehnem usvajanju novih znanj in veščin. V zadnjih mesecih je vedno bolj pomembno tudi vprašanje energetske in prehranske varnosti, kar želijo nasloviti tudi na ravni občine.
Program, v kakšni občini želijo živeti, je nastal s pomočjo zainteresiranih posameznikov, ki si prizadevajo za socialno pravično, solidarno, svobodno, sodelujočo in odprto skupnost. Program ponuja rešitve številnim izzivom Občine Ankaran in sledi razvojni strategiji Gibanje Svoboda. Uresničevali ga bodo z aktivnim naslavljanjem odprtih vprašanj na Vlado Republike Slovenije, ki bo z nami iskala rešitve ZA VSE občanke in občane.
Krašna nadaljuje: »Le skupaj lahko dosežemo to, da lokalna skupnost blaži in rešuje stiske ljudi in da je vsak trenutek pripravljena na razvojne izzive. Naš skupni uspeh vidimo v spremembi načina vodenja lokalne skupnosti, v ustvarjanju aktivnega dialoga med občani in občinsko upravo, v sodelovanju in vključevanju vseh v procese naše lokalne samouprave.«