Gianellijeva oltarna slika prikazuje močen in ganljiv motiv sv. Elizabete, ki stoji med zaporniki, na čigavih je obrazih mogoče prepoznati globoko duhovno doživetje in molitev. Sveta Elizabeta, zavetnica revnih, ubožnih in nedolžno preganjanih, na sliki stoji na preprogi, ki jo obdajajo mučilna orodja, kot so okovi in prelomljena palica – simboli trpljenja, ki jih je ona s svojo prisotnostjo premagala. Slika je izjemen primer Gianellijevega slikarskega jezika, kjer se prepletata globoko čustveno sporočilo in izvrstna tehnika.
Bartolomeo Gianelli je bil pomemben umetnik 19. stoletja, katerega dela danes krasijo ne le stene koprskega muzeja, ampak so tudi stalno prisotna v številnih koprskih cerkvah. Njegovo umetniško ustvarjanje je imelo velik vpliv na lokalno umetnost in kulturo, njegov prispevek pa je še vedno zelo cenjen in spoštovan.
Slovesnosti ob odprtju razstave so se udeležili številni gostje, med njimi tudi podžupan Mestne občine Koper Mario Steffè in generalni konzul Republike Italije v Kopru Giovanni Coviello, ki sta oba izpostavila pomen slikarjevega dela za Koper in širšo umetniško dediščino.
Vse ljubitelje umetnosti in zgodovine vljudno vabimo, da si ogledate to čudovito sliko in odkrijete bogat umetniški svet, ki ga je Bartolomeo Gianelli zapustil Kopru.