Svetovni dan orgazma in nekaj zanimivosti o njem

31. julija praznujemo Svetovni dan orgazma.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Svetovni dan orgazma je bil ustanovljen leta 2006, od leta 2015 se praznuje predvsem v Združenem kraljestvu, nato so ga začeli obeleževati v Avstraliji in Združenih državah ter postopoma tudi po drugih državah po svetu.

Gre za dan, ki je namenjen predvsem ozaveščanju in preprečevanju spolno prenosljivih bolezni. Svetovni dan orgazma je tudi priložnost, da se brez strahu pogovorimo o spolnosti.

Svetovni dan orgazma

Kaj je orgazem?

Orgazem je intenzivna telesna in čustvena reakcija, ki se pojavi ob vrhuncu spolne stimulacije. Zanj so značilni močni občutki užitka, sproščanje napetosti in ritmične mišične kontrakcije v genitalnem predelu. Orgazem ne prinaša le fizičnega užitka, ampak tudi številne koristi za zdravje, kot so krepitev imunskega sistema, zmanjševanje stresa, izboljšanje razpoloženja in povečanje samozavesti. Čeprav je doživetje orgazma edinstveno za vsakega posameznika, je skupna točka vseh orgazmov globok občutek sprostitve in zadovoljstva.

Najbolj nenavadni kraji za dosego vrhunca

Ob današnjem Svetovnem dnevu orgazma so nekateri zvezdniki zaupali najbolj nenavadne lokacije, na katerih so prišli do vrhunca. Tako je denimo Jennifer Lopez doživela vrhunec na balkonu, Gerard Butler v prenosnem stranišču, Margot Robbie med vožnjo z vodnim skuterjem, Will Smith na zadnjih sedežih limuzine na poti na podelitev oskarjev, Robbie Williams pa v vinoteki.

Svetovni dan orgazma in nekaj zabavnih dejstev

Raziskava Singles in America je pred časom postregla z nekaterimi zanimivimi dejstvi glede orgazmov. Sodeč po rezultatih raziskave, naj bi ljudje, ki so bolj strastni glede politike, imeli več večkratnih orgazmov in več orgazmov na splošno kot tisti, ki jih politika ne zanima. Prav tako naj bi večkratne orgazme lažje dosegli kadilci marihuane in ljudje, ki so zaposleni na področju računalnikov in elektronike. Prav tako naj bi do vrhuncev lažje prišli pripadniki generacije baby boomerjev, ki so pri doseganju orgazmov – sodeč po omenjeni razsikavi – veliko bolj uspešni od Milenijcev.