»Podpora umetnosti in skrb za kulturno dediščino je pomemben del trajnostnega razvoja našega prostora, ki smo mu kot družbeno odgovorno podjetje zavezani v naši zavarovalnici. V Generali galeriji dajemo prostor izjemnim slovenskim umetnikom in tako pomagamo to dediščino soustvarjati dalje,« je poudarila Svjetlana Almaš, direktorica marketinga in odnosov z javnostmi.
Generali zavarovalnica si prizadeva za soustvarjanje varne, zdrave, povezane in trajnostne družbe, v kateri se lahko ljudje razvijajo in uresničujejo svoje potenciale. S podporo mladim ustvarjalcem gradi platformo, kjer umetnost ne le bogati kulturo, temveč s povezovanjem ljudi in širjenjem zavesti o pomenu trajnostnega razvoja, bogati tudi življenje samo. Generali galerija, ki letos obeležuje jubilejno 10. obletnico, predstavlja pomemben steber tega poslanstva. Z rednimi razstavami sodobnih umetnikov galerija prispeva k ohranjanju in razvijanju umetniške dediščine, hkrati pa ponuja prostor za dialog o aktualnih vprašanjih, kot so trajnost ter odgovornost do okolja in skupnosti.
»Razstava Obrobja Anje Jerčič Jakob vabi gledalca v svet subtilnega raziskovanja narave in njenih nevidnih, a nenehnih preobrazb. V Generali galeriji se umetnica predstavlja s tremi vsebinsko ločenimi, a hkrati globoko povezanimi serijami – Plevel, Glave in Slivnik, skozi katere v 17 slikah, nastalih med letoma 2021 in 2024, oživlja drobne trenutke naravnih procesov. Serijo del zaznamujejo izjemen občutek za podrobnosti, barvna dinamika ter združevanje različnih slikarskih tehnik.« je o razstavi povedala kustosinja galerije Petra Bizilj Silva.
Akademska slikarka Anja Jerčič Jakob (rojena 20. 10. 1975 v Slovenj Gradcu) prihaja iz ljubljanskega predmestja Savlje. Na prelomu tisočletja je diplomirala na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Na isti ustanovi je leta 2004 končala magistrski študij grafike pri prof. Branku Suhyju, leta 2007 pa je magistrirala še iz slikarstva pod vodstvom mentorice prof. Metke Krašovec.
Umetnica pri svojem delu pogosto uporablja različne slikarske tehnike in materiale, kot so platno, juta in les. Njena dela vključujejo raziskovanje narave, življenjskega cikla in minljivosti, pri čemer daje poseben poudarek trajnostnim praksam. Poleg slikarstvu se od leta 2016 posveča tudi pedagoškemu delu kot docentka za slikarstvo na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani in deluje v rezidenčnem centru MGLC Švicarija.
Razstavo si lahko, tako kot vse dosedanje, ogledate tudi v virtualni galeriji, na tej povezavi.