V Italiji se borijo s poplavami in zemeljskimi plazovi (video)

Tudi iz Italije danes poročajo o hudih neurjih z močnim deževjem. V okolici jezera Como v Lombardiji so morali gasilci večkrat posredovati zaradi zemeljskih plazov in poplav. Močne padavine s poplavami so zajele tudi deželi Ligurija in Benečija (Veneto) ter jug Italije, poročajo italijanski mediji.

Deli novico s tvojimi prijatelji

V letoviščih Eraclea, Jesolo in Caorle ob Jadranskem morju je voda poplavila ulice in kleti. Predsednik Benečije Luca Zaia je tamkajšnje prebivalce preko družbenih omrežij pozval, naj se ne odpravljajo na pot, če ni nujno, in naj upoštevajo navodila oblasti.

Pogrešano turistko našli mrtvo

V deželi Piemont na severu Italije so medtem danes nadaljevali iskanje pogrešane nemške turistke, ki je izginila v noči na ponedeljek v neurju. Ženska je bila v avtokampu, ko ga je poplavila deroča voda. Po večdnevnem iskanju so 64-letnico danes štiri kilometre stran od kampa našli mrtvo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Poplave tudi na jugu

Tudi z juga Italije poročajo o težavah zaradi močnih padavin. Na otoku Ischia blizu Neaplja je voda poplavila številne ceste, šole so danes zaprte. Tamkajšnje oblasti pozivajo prebivalce, naj se izogibajo dejavnostim na prostem in nenujnim vožnjam. Opozorilo pred neurji danes velja tudi na Siciliji.