Italijanska vlada, na čelu s predsednico Giorgio Meloni, je predstavila predlog proračuna za leto 2026. V sindikatu CGIL trdijo, da bi proračunski načrti, ki jih je pripravila vlada, poslabšali življenje ljudi in delovne pogoje ter prizadeli delavce, upokojence, mlade in ženske.
Zaradi tega danes poteka velika stavka po vsej Italiji. Stavka se najbolj odraža v blokadi prometa in javnih institucij, kot so šole. Tudi prebivalci Trsta so jasno izrazili svoje nezadovoljstvo: po poročanju Primorskega dnevnika je danes odpovedana večina železniških povezav, promet na tržaški železniški postaji pa je skoraj povsem ustavljen.
Na raznih slovenskih šolah je odpadel pouk. Podjetji Trieste Trasporti in AcegasApsAmga sta že v preteklih dneh opozarjali, da bodo zagotovljene le osnovne storitve.






