Policisti so bili ob 1.30 obveščeni o incidentu v Kopru, v katerem naj bi trije moški nadlegovali dve mladoletnici, stari 16 in 17 let.
Po podatkih policije je eden od moških proti eni od deklet brcnil pesek in nato zamahnil proti njenemu čelu.
Trojico policisti izsledili v bližini
Policisti so kmalu zatem v bližini izsledili tri moške, stare 30, 29 in 20 let. Po navedbah policije so bili vsi trije pod močnim vplivom alkohola.
Med policijskim postopkom so kričali v tujem jeziku in zavračali ukaze policistov. Policija navaja, da so se moški tudi aktivno uprli in s svojim ravnanjem nakazovali, da želijo policiste napasti.
Policisti uporabili prisilna sredstva
Zaradi njihovega agresivnega vedenja so policisti uporabili prisilna sredstva. Ker se je agresivnost nadaljevala, so vsem trem odredili pridržanje.
Vsem trem moškim so policisti izdali tudi plačilni nalog zaradi kršitev Zakona o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-2).






