Vodišek, ki tekmuje prvič po osmih mesecih od poškodbe kolena, ima skupno 12 točk. Na drugo mesto je napredoval Britanec Connor Bainbridge, bronast na lanskem evropskem prvenstvu, ki ima 48 točk, točko več pa na na tretjem mestu Čeh Vojtech Koška. Z 58 točkami je četrti ostal mladinski svetovni podprvak, Kitajec Qibin Huang.
“Danes obeležujemo tri leta do olimpijskih iger v Los Angelesu in spremljamo tretji dan svetovne serije v Long Beachu, na prizorišču OI 2028. V ospredju je vedno tisti, ki zna rešiti težave. Velike pohvale Toniju za izjemno prvo regato kljub zapletu pred startom in vožnji s strganimi ‘bridli’. Še več spoštovanja si zasluži, ker jih je popravil sam na obali, brez dodatne pomoči, res škoda za zamujen drugi plov. A potem mentalna moč in tri zaporedne zmage v zadnjih plovih dneva,” je za STA sporočil oče Vodiška in vodja ekipe Rajko Vodišek.
Vodišek trenira od sredine junija
Petindvajsetletni Vodišek je šel pod nož po tem, ko si je konec lanskega leta med vadbo v domačem Kopru obnovil poškodbo desnega kolena. Prvič se je vrnil k treningom na vodi sredi junija.