Sekretar na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve Dan Juvan trdi, da glede na do sedaj znane podatke gre za sum prisilnega dela, ki predstavlja enega od znakov trgovine z ljudmi. Direktorica podjetij Rosana Šuštar zanika obtožbe, da delavcev ne plačujejo in da jim povzročajo psihično škodo. Pravi, da so od inšpekcije za delo dobili le opozorila.
Povedala je, da se osebni dohodki v podjetju že deset let izplačujejo 18. v mesecu brez zamude. Povprečno plačilo v proizvodnji je, po besedah Rosane Šuštar, tisoč evrov na mesec. Sicer je res, da ljudje delajo večizmensko, saj delajo glede na potrebe delovnega procesa, vendar pravi, da vse v okviru zakonskih omejitev. Močno tudi zanika obtožbo delavca, da je delal 40 ur nepretrgoma.
Glede nezakonite zaposlitve indijskih delavcev so danes poklicali portugalsko podjetje, prek katerega so prijavljeni, in jim dali 15 dni časa, da se registrirajo v Sloveniji. O nastanitvi delavcev je Šuštarjeva dejala, da je šlo samo za začasno nastanitev v tovarni, kjer naj bi bili le dva ali tri dni, dokler jim ne uredijo bivanja v hiši na Črnem Kalu.
Direktorica je zavrnila tudi očitke v zvezi z vprašljivo kakovostjo rib in morskih sadežev. V podjetju naj ne bi razpolagali s termični šokerji. Dodala je še, da podjetje Spar ni ustavilo dobave, pač pa je od podjetij zahtevalo dodatna pojasnila.
Iz podjetja Spar Slovenija so nam sporočili, da: ”vezano na sodelovanje s podjetjema Marinblu in Selea sporočamo, da smo v sredo, 8. 6. 2022, v Spar Slovenija z obema podjetjema prekinili sodelovanje. Obvezani smo bili sprejeti le še eno, vnaprej zakupljeno naročilo, sicer pa je sodelovanje zaključeno.”