Glede na vremenske razmere nabiramo, kar nam še ponujajo naše zelenjavne gredice, in sicer solate, radič, blitvo, brstični in navadni ohrovt, visoko uvrščen na lestvici zdravih vrtnin. Vsebuje mnogo C- vitamina in pomaga pri želodčnih in črevesnih težavah. Posejemo lahko še peteršilj, korenje, grah, pastinak, špinačo, da do zime vznikne in spomladi bogato obrodi. Solate, motovilec, blitvo, radič lahko prekrijemo z zimsko kopreno tako, da ustvarimo ugodno mikroklimo, da rastlinam podaljšamo vegetacijo v zimo. Z izpraznjenih gredic očistimo plevel, zemljo obrnemo in upamo, da bo prišel mraz in dobro vplival na njeno sestavo.
Zeliščni vrt se novembra počasi odpravlja k počitku. Opravimo lahko izkopavanje korenin in pobiranje semen rastlin, katerih semena želimo ohraniti. Korenine izkopavamo, ker je v tem obdobju največ učinkovin nakopičenih v koreninah. Korenine po izkopu dobro speremo in jih sušimo na višjih temperaturah kot liste. November je tudi čas, ko dozorijo mirtini plodovi. Drobni temno vijolični plodovi delujejo čistilno na telo. Posušene korenine angelike se zaradi grenčine uporabljajo v ljudski medicini za pospešitev prebave mastne hrane v našem telesu. V vrtu poskrbimo tudi, da pripravimo zemljo za prihodnjo pomlad.
Sadni vrt v novembru je še vedno bogato založen s sadjem. Obiramo kakije, jabolka, hruške, kutine, nešplje in granatna jabolka. Granatno jabolko je zelo bogato s C-vitaminom in ima visoko antioksidativno učinkovitost. Granatno jabolko lahko uživamo sveže, lahko pripravimo kot sok, marmelado, dodajamo lahko tudi v solate. Zaradi svojih številnih pozitivnih učinkov se danes pogosteje uporablja v naši prehrani.
V okrasnem vrtu nas bodo, dokler se temperature ne znižajo, še vedno razveseljevale vrtnice in enoletnice s svojim bogatim cvetenjem. Opraviti moramo še kako škropljenje proti črni listni pegavosti. Drevnine se tudi lepo obarvajo in so barvit okras naših vrtov. Precej dela imamo z odstranjevanjem odpadlega listja. Še vedno lahko pripravimo gredice za sajenje spomladi cvetočih čebulic tulipanov, narcis, hijacint, žafranov … V kolikor je vreme še vedno prizanesljivo, lahko opravimo še obrezovanje listnatih živih mej.
Travnate površine so se po poletni suši obnovile. Z opravljenim jesenskim dosajevanjem in dognojevanjem je uspeh zagotovljen. Pomembno je, da gnojilo vsebuje tudi kalij za prezimovanje travne ruše, s katere moramo odstraniti listje.