Seksting je pošiljanje in prejemanje spolno eksplicitnih sporočil, fotografij ali videoposnetkov prek elektronskih naprav, kot so mobilni telefoni, računalniki ali tablični računalniki. Pojem izvira iz besed “sex” (spolnost) in “texting” (pošiljanje sporočil). Seksting lahko vključuje sporočila, ki vsebujejo spolne namige, opise spolnih aktivnosti ali fotografije in videoposnetke, ki prikazujejo spolno eksplicitne vsebine. Postal pa je bolj razširjen z razvojem tehnologije in razširjenostjo pametnih telefonov ter družbenih medijev. Medtem ko se mnogi sekstinga poslužujejo kot oblike intimnosti in komunikacije s partnerjem, ima lahko tudi negativne posledice, še posebej če gre za mladoletne osebe, nezakonito deljenje vsebin brez soglasja ali tveganja za kibernetsko nadlegovanje in izsiljevanje.
Pomembno je, da so ljudje, ki se ukvarjajo s sekstingom, ozaveščeni o varnosti, zasebnosti in morebitnih pravnih posledicah.
V italiji pa je ištitut Iard pripravilo raziskavo o življenskem slogu najstnikov. Ugotovili so, da intimne fotografije partnerju oziroma partnerici pošilja vsak drugi najstnik med 13. in 19. letom. Uspelo jim je opraviti intervju z več kot 3.000 najstnikov. Kot poroča Primorski dnevnik, delež deklet, ki so že kdaj komu poslala fotografijo, videoposnetek ali sporočilo s seksualno vsebino, znaša 55 %, med fanti je rahlo nižji, 52-odstoten.
Opravljena raziskava se je ukvarjala z odnosom med tehnologijo in spolnostjo. Glede na to, da vse več živimo v digitalnem svetu, še posebej mladina, ni presenetljivo, da tako veliko število mladih svojo intimnost najprej spoznava prek ekranov.
Internet omogoča različne načine raziskovanja in odkrivanja spolnosti. Najstniki vse pogosteje uporabljajo spletno platformo OnlyFans, prek katere “ustvarjalci” v zameno za naročnino delijo svoje razgaljene fotografije in videoposnetke, čeprav je ta načeloma namenjena odraslim uporabnikom. Avtorji raziskave domnevajo, da fantje to platformo bolj uporabljajo kot “opazovalci”, dekleta pa v bolj aktivni vlogi.